Reklama

Reklama

Kosztowny rozwód

​Z badań wynika, że rozwód kosztuje człowieka tyle, ile śmierć bliskiej osoby. Co ciekawe, płacisz wysoką cenę nawet wówczas, gdy chcesz rozwieść się z kimś, na kogo nie możesz patrzeć, kto doprowadza cię do szału.

Nie kochasz go, a jednak gdy odzyskałaś upragnioną wolność, wpadasz w dół. Przez lata leżąc bezsennie obok chrapacza, marzyłaś o spokoju. Dzieci dorosły, nikogo nie krzywdzisz, nie możesz zrozumieć, dlaczego tak cierpisz. 

Oczywiście znamy przykłady szczęśliwego rozstania: obie strony są zadowolone. Nikt nie cierpi. Dotyczy to jednak par o krótszym stażu. Pary będące ze sobą ćwierć wieku przywykły do spięć, spojrzeń bazyliszka, do miotania przekleństw. Czy to możliwe, że utrata tych mocnych przykrych wrażeń staje się udręką? Naprawdę nie można bez tego żyć? No i nie wiedzieć czemu wraca pamięć szczęśliwych dni, kiedy pluskaliście się w morzu... Wspaniale wyglądałaś w bikini. On obok ciebie. 

Reklama

Na focie z kolejnych wakacji jest już wściekły, w jego objęciach czułaś się jak w kleszczach. Ty wyglądasz po prostu bosko! Co za figura! Bierzesz nożyczki i odcinasz go. Niestety, zdjęcie traci całe piękno, pół morza, pół plaży, pół nieba. Teraz nie musisz robić wycinanek. Możesz mieć piękne foto bez obcego faceta, który kiedyś był bliski. 

Pewien młody przedsiębiorczy człowiek założył firmę Edit My Ex. Ta firma usuwa niepożądane osoby z fotografii. Takie sztuczki były stosowane dawno temu. Józef Stalin polecił "wygumkować" przeciwnika partii, Trockiego. Zarówno słowo, jak i proceder stały się znów modne w polityce. W publicznej telewizji "wygumkowano" serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które gość programu miał przyklejone do klapy marynarki. 

Czasami nawet w udanym stadle myśli się o rozwodzie. Bardzo ważne jest istnienie takiej możliwości, a zwłaszcza dla kobiety. Mężczyzna o rozwodzie myśli rzadziej, ma więcej do stracenia. Jest nakarmiony, napojony, oprany i tak dalej. Kobieta jest znacznie bardziej upieprzona. Męskie pomaganie wciąż zależy od humoru pana domu. Kobiecie wolność do podjęcia decyzji o rozwodzie jest potrzebna jak powietrze. Na lepsze samopoczucie wpływa także zabezpieczenie materialne. Warto pomyśleć o tym, zanim dojdzie do rozpadu. Założyć własne konto. Jedni nie mają nic do stracenia, inni bardzo wiele. 

Na przykład taki Jeff Bezos, właściciel Amazona. W zeszłym roku pierwszy na liście światowych krezusów - z kasą 140 miliardów! Ma fajną, inteligentną żonę MacKenzie, która walczy z przemocą w szkole. Małżeństwo z czworgiem dzieci - ćwierć wieku razem. Idylla się skończyła, gdy opublikowano intymne fotki. Zdjęciami pochwaliła się sporadyczna kochanka Bezosa. Jeśli dojdzie do rozwodu, Jeff przestanie być najbogatszym człowiekiem świata. Za to MacKenzie Bezos stanie się najbogatszą na świecie kobietą. To najkosztowniejszy rozwód w dziejach, jeżeli liczyć kasę. Cierpienia duchowe są niepoliczalne. 

Ciekawe, czy urządzą modne party rozwodowe. Zaprasza się na nie przyjaciół obojga, świadków ze ślubu i z rozprawy rozwodowej. Zamawia się tort. Podczas ślubu 20 lat temu na torcie stały dwie przytulone do siebie słodkie figurki z marcepanu. Na torcie rozwodowym bohaterowie dramatu ustawieni są plecami do siebie w dużej odległości. Szampan się leje. Goście rozwodowi wznoszą toasty za oddzielne życie w szczęściu do grobowej deski - każdy swojej. Ona zjada marcepanową figurkę swego byłego, on pochłania swoją byłą. Ta symboliczna czynność zamyka przeszłość, otwiera nowy rozdział. Odtąd powinnaś myśleć, że wszystko związane z twoim małżeństwem pochodzi z poprzedniej ery. Nowa era jest tajemnicą, wielką niewiadomą.

KRYSTYNA KOFTA
TWÓJ STYL 7/2019


Zobacz także:


Twój Styl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje