Reklama

Reklama

4 skuteczne sposoby na... jęczmień

Swędząca, bolesna grudka na powiece jest wywołana przez bakterie, które atakują, gdy organizm jest osłabiony. Sprawdź, co wtedy przyniesie ulgę dziecku.

1. Pocieraj zmianę czystym metalem

Małą rzecz, np. pierścionek, obrączkę umyj ciepłą wodą i mydłem, osusz papierowym ręcznikiem. Rozgrzej, pocierając o suchą tkaninę. Ciepły przedmiot przykładaj do powieki i delikatnie przesuwaj nim po grudce.

2. Rób ciepłe okłady na powiekę

Ugotuj na twardo kurze jajko, osusz, pokrój w grube plasterki i jeszcze ciepłe przyłóż do chorej powieki na kilka minut. Stosuj 2-3 razy dziennie. Możesz również zastosować okład z zielonej herbaty (ma właściwości bakteriobójcze) - w ciepłym naparze zmocz wacik i przyłóż do grudki.

3. Wspieraj układ odpornościowy

Aby organizm wytworzył więcej komórek zwalczających chorobotwórcze bakterie, musi by wypoczęty i dobrze odżywiony. Zadbaj o urozmaicony jadłospis dziecka. Maluch powinien się też wysypiać, by szybciej nabrał sił.

Reklama

4. Pilnuj, by maluch przestrzegał higieny

Nie pozwalaj dotykać, skubać ani drapać krostki (bo zakażenie może się rozwinąć, a dolegliwości będą się nasilały). Wytłumacz dziecku, że jeśli nie będzie tego robić, to szybciej wyzdrowieje.

Tina 13/2010

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: jęczmień | zdrowie | dziecko | powieka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje