Reklama

Reklama

Wakacyjne podróżowanie z dziećmi

Dłuższa jazda samochodem z kilkulatkiem to spore wyzwanie dla rodziców. Jak się przygotować do wakacyjnej wyprawy, by była jak najmniej męcząca?

Przed podróżą zgromadź potrzebne rzeczy. Zabierz wilgotne chusteczki do wycierania rąk, rolkę ręczników papierowych, stary ręcznik (przyda się, by wytrzeć ubłocone podczas postoju buciki), zapasowe ubranka, jasiek, kocyk, napoje (niegazowane), jedzenie, zabawki.

Dziecko powinno przez całą podróż siedzieć w foteliku. Musi on być dopasowany do jego wieku i wielkości. Nie pozwalaj maluchowi, by podczas jazdy opuszczał fotelik.

Zadbaj o świeże powietrze w samochodzie. Jeśli nie masz klimatyzacji, wietrz pojazd na postojach, jednak nie w trakcie jazdy - przeciągi są dla małych dzieci niebezpieczne.

Reklama

W czasie jazdy dziecko się nudzi. Dlatego jedno z rodziców powinno siedzieć obok niego, by się z nim bawić. Warto wcześniej się do tego przygotować, wymyślając kilka prostych zabaw dostosowanych do wieku malucha. Może to być np. zabawa w "Co by było, gdyby...", która może być dobrą okazją do edukacji dziecka.

Maluch powinien mieć pod ręką kilka zabawek. Umieść je w wiaderku lub koszyku, przywiązując każde tasiemką do rączki. Dzięki temu dziecko nie upuści zabawki na podłogę. Jeśli podróż trwa długo, kilka zabawek schowaj do bagażnika i wyjmij w połowie podróży.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | podróże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje