Reklama

Reklama

Chińska moda uliczna

Chińska moda uliczna od dłuższego czasu wkrada się na TikToka. Hasztag #chinesestreetfashion ma już ponad 1,4 mld wyświetleń i jest prawdziwym hitem. Unikalne stylizacje wprost z chińskiego street style’u stanowią inspiracje dla osób w każdym wieku.

Moda w każdym wieku

Moda nie zna ograniczeń wiekowych, czego dowodem może być, że największe ikony świata mody to często osoby już w dojrzałym wieku. Najważniejsza jest w tej branży kreatywność i odwaga do wyrażania siebie. W chińskiej modzie ulicznej nie tylko młodzi testują różne połączenia nurtów i bawią się stylem. Duży udział w kreowaniu chińskiego street fashionu mają starsi przedstawiciele społeczeństwa. 

Do najpopularniejszych influencerek w dojrzałym wieku w Chinach należą Fashion Grannies. To grupa starszych kobiet, które nie rezygnują z modnych stylizacji na rzecz stonowanego wyglądu ze względu na wiek. Nie boją się one eksperymentować z odważnymi strojami, które często przypisywane są jako odpowiednie dla nastolatków i młodzieży. Na chińskich ulicach zobaczymy babcie w qipao, luksusowych brandach zachodnich, jak Chanel czy Balanciaga oraz wystylizowane na członkinie gangu motocyklowego. Równie zwariowani, eleganccy i często zaskakujący są  starsi panowie. 

Reklama

Tradycja zawsze w modzie

Chińska moda uliczna nie jest ujednolicona, więc tutejszy street fashion łączy w sobie różnorodne trendy i nurty. Chińscy influencerzy potrafią bawić się modą i często łączą przy tym elementy rodzimej kultury z zachodnim stylem. W chińskiej modzie ulicznej spotykane często są tradycyjne stroje kobiece, jak qipao. To satynowa, opięta sukienka ze stójką i ozdobnym zapięciem na boku dekoltu. Współczesne influencerki chętnie wykorzystują w swoich stylizacjach zarówno tradycyjną, długą qipao, jak i nowoczesne, często znacznie krótsze wersje tej sukni. 

Z kolei panowie chętnie noszą na co dzięń changshan lub changpao. Są to tradycyjne męskie stroje z długą tuniką, w których góra zapinana jest na małe, ozdobne guziki. W chińskiej modzie ulicznej można spotkać wiele wzorów i kolorów tego ubrania, a wiele z nich nawiązuje także motywami do popkultury. Dużą popularnością cieszy się także hanfu, czyli klasyczny, wielowarstwowy strój o szerokich rękawach. Można go kojarzyć z chińskich  seriali i filmów kostiumowych. Występuje w wersji damskiej i męskiej, lecz obie są bardzo do siebie podobne.

Zobacz także:

Street fashion

Nowy, modowy trend już jest hitem Instagrama. Ale rozcięcie!

Koronawirus w Polsce dzisiaj. Adam Niedzielski podał liczbę nowych zakażeń

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: chińska moda | street fashion | Chiny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy