Reklama

Reklama

#FreeTheLeopards. Akcja internautów w sprawie przekazania czołgów Ukrainie

Od kilku dni światowe media żyją sprawą Leopardów dla Ukrainy. Dyskusja w sprawie przekazania przez Niemcy Ukrainie czołgów dalej trwa, pomimo ogromnego zapotrzebowania ukraińskich sił zbrojnych. Odwlekana decyzja skłoniła internautów do zorganizowania akcji publikowania zdjęć w ubraniach leopardowy print. Fotografie podpisują hasztagiem #FreeTheLeopards, czyli "uwolnijcie Leopardy".

"O ubraniach w panterkę już dawno zapomniano, ale teraz pora na przegląd Twojej szafy! Załóż swoje ulubione ubrania w panterkę i opublikuj selfie z hasztagiem #FreeTheLeopards. Sprowadźmy czołgi Leopard na Ukrainę!" - napisano dziś na oficjalnym profilu instagramowym @ukraine.uk. Zorganizowana akcja ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię zwlekaniem z podjęciem decyzji przez Niemców w sprawie przekazania Ukrainie czołgów Leopard.

Czytaj również: Ekspert: Opóźnienie w sprawie Leopardów wpłynie na reputację Niemiec na lata

Reklama

#FreeTheLeopards i brak decyzji Niemców

"Jesteście dorosłymi ludźmi. Na pewno można rozmawiać przez kolejne pół roku, ale w naszym kraju ludzie umierają codziennie. Jeśli macie czołgi Leopard, dajcie je nam" - apelował 20 stycznia przed spotkaniem w amerykańskiej bazie w Ramstein w Niemczech prezydent Zełenski, nawiązując do deklaracji kanclerza Scholza, że Niemcy dostarczą Leopardy, jeśli amerykanie dostarczą Ukrainie Abramsy.

Zarówno moda, jak i media społecznościowe mogą odzwierciedlać najważniejsze wydarzenia na świecie. Nie inaczej jest w przypadku wojny w Ukrainie. Palący temat zwlekania z decyzją Niemców w sprawie przekazania Ukrainie czołgów Leopard przeniósł się do mediów społecznościowych - internauci organizują akcję, która polega na publikowaniu zdjęć w ubraniach w charakterystyczny, leopardowy wzór. Są one opatrzone hasztagiem #FreeTheLeopards, czyli "uwolnijcie Leopardy" i mają na celu uświadamiać jak najszerszemu gronu odbiorców aspekt braku podejmowania przez Niemców stanowczych działań dotyczących przekazania czołgów Ukrainie.

Użytkownicy Instagrama z całego świata masowo włączyli się w akcję. Z szaf wyciągają elementy garderoby, w leopardowy wzór. Wielu z nich oznacza na nich również profil instagramowy Olafa Scholza, kanclerza Niemiec. 


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Leopardy | freetheleopards

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy