Reklama

Reklama

Kobiecym okiem o Nissanie Note

Wbrew powszechnej opinii kobieta przy wyborze idealnego samochodu dla siebie, wcale nie sugeruje się jedynie jego kolorem.


Oczywiście wygląd ma duże znaczenie, jednak coraz częściej do nowoczesnych kobiet zdecydowanie bardziej przemawia zniewalający design pojazdu i... jego zaawansowana technologia dająca poczucie komfortu i luksusu. Najlepiej, jak wszystko to jest jeszcze w przystępnej cenie.

Nowy Nissan Note nie dość, że spełnia te wymagania, to zaspakaja wiele innych, nieuświadomionych pragnień.

Przestronny komfort

Kobiety lubią czuć się wyjątkowe, lubią luksus, a w świecie, w którym jednym z ważniejszych słów jest "fit", mają potrzebę manifestować swoje sportowe zacięcie. Tak właśnie poczują się siedząc w nowym projekcie Nissana.

Reklama

Nadwozie tego samochodu typu hatchback charakteryzuje się dynamiką oraz energetycznym i sportowym wyglądem. Samochód łączy w sobie zarówno elegancję, jak i płynne linie z oryginalnymi i odważnymi szczegółami, czyli to, co nas kobiety wyróżni z tłumu.

- Koncepcja stylistyczna tego samochodu zamyka się w dwóch wyrażeniach: "energetyczna wyrazistość" i "przestronny komfort"- tłumaczy Atsushi Maeda, główny projektant nowego Note.

I rozmiar ma znaczenie 

Nowoczesne mieszkanki wielkich aglomeracji miejskich, które żyją w pośpiechu i często przemieszczają się z miejsca na miejsce, coś o tym wiedzą. Potrzebują modnie wyglądającego samochodu o odpowiednich gabarytach.

Najlepszy byłby zatem mniejszy samochód, który wszędzie łatwo zaparkować, z pojemnym bagażnikiem. Nowy Note w tym przypadku spełnia idealnie jedno oczekiwanie -  mieści się w segmencie małych samochodów. Nadwozie typu hatchback powoduje, że przestrzeń bagażnikowa jest mniejsza.

Jednak, gdy wybieramy się na zakupy, ważniejsza zdaje się być szybkość zaparkowania auta. Zwiększa to szanse na to, że będziemy jednymi z pierwszych klientek w sklepie, gdy rozpoczną się wyprzedaże.

A czy nasze upolowane trofea zmieszczą się w bagażniku? Zawsze można wziąć tylko jedną koleżankę na zakupy i, w razie problemów, złożyć tylne siedzenia nowego Nissana, co pozwoli znacząco zwiększyć przestrzeń bagażową.

Parkowanie

Nie we wszystkim jesteśmy najlepsze i trzeba się pogodzić z faktami. Nie od dziś wiadomo, że część z nas koperty... to woli wysyłać na poczcie, a nie robić samochodem.

Dlatego doskonale może zabrzmieć nam nazwa Around View Monitor, czyli system kamer 360 stopni, w jakie wyposażony został nowy Nissan Note. Jest to innowacyjny system, który zapewnia bezstresowe cofanie i parkowanie równoległe. Note jest pierwszym modelem z segmentu B, wyposażonym w tę technologię.

Wykorzystując cztery oddzielne kamery i zamontowany w desce rozdzielczej ekran o przekątnej 5,8 cala, system ten wyświetla obraz nowego Note w ujęciu od góry. To pomaga kierowcy wzrokowo potwierdzić pozycję samochodu względem otaczającego go obszaru, czyniąc manewrowanie znacznie łatwiejszym i bezpieczniejszym.

Coś, co lepiej nazwać multitasking

Jesteśmy mistrzyniami w robieniu kilku rzeczy naraz, nawet podczas jazdy samochodem. Zmianę biegu przerywa dzwonek telefonu, który musimy natychmiast odebrać, bo przecież dzwoni koleżanka. Rozmowę telefoniczną przerywa płacz dziecka, któremu skończyło się ciastko i właśnie teraz trzeba mu podać kolejne. Ale to przecież nie zmienia faktu, że nadszedł czas, by zmienić pas ruchu. Żaden facet tego nie ogarnie...

Dlatego kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia naszego samochodu może okazać się technologia Safety Shield, którą posiada najnowszy Note.

Jest to pakiet technologii, które dotychczas dostępne były jedynie w modelach klasy premium. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu lusterek, ostrzeganie o zmianie pasa ruchu oraz zaawansowany system wykrywania poruszających się obiektów zostały połączone tak, aby zapewnić nam kobietom za kierownicą zupełnie nowy poziom wsparcia.

Wszystkie trzy układy wykorzystują dane z kamery cofania, która zapewnia wyraźny obraz niezależnie od pogody dzięki wbudowanej funkcji zmywania i suszenia strumieniem powietrza.

System ten nie tylko zmniejsza liczbę sytuacji grożących wypadkiem na drodze, ale również przekazuje kierowcy więcej informacji na temat tego, co go otacza - minimalizując w ten sposób ryzyko przypadkowych uderzeń czy otarć, które wymagają wizyty u lakiernika.

Problemy z orientacją w terenie 

Ten nasz kobiecy multitasking, który uaktywnia się nawet podczas jazdy samochodem, powoduje czasem, że zajęte tyloma sprawami naraz tracimy chwilowo orientację w terenie.

Ale Nissan zadbał i o to. Zarówno system AVM (kamera cofania), jak i pakiet Safety Shield współpracują z udoskonalonym systemem nawigacji satelitarnej Nissan Connect, łączem Bluetooth oraz systemem audio. Wyposażona w większy ekran dotykowy o przekątnej 5,8 cala, najnowsza wersja systemu obejmuje oprogramowanie Google "Prześlij do samochodu", umożliwiające bezpośrednie przesyłanie zaplanowanych tras do samochodu. Dzięki temu nie ma szans, że się zgubimy.

Eksploatacja

Koszty eksploatacji tego samochodu są równie obiecujące dzięki temu, że wszystkie wersje nowego Note standardowo wyposażone są w system stop-start, który pozwala osiągnąć emisję CO2 na poziomie zaledwie 95 g/km.

Wydajność idzie w parze z dobrymi osiągami, jakie zapewniają nowoczesne jednostki benzynowe i wysokoprężne, a także z bezpieczną i wciągającą dynamiką jazdy, dostosowaną do europejskich warunków drogowych.

Zobacz galerię zdjęć nowego Nissana Note


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nissan Note | samochód | parkowanie | mapa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje