Reklama

Reklama

Sztuką jest śmiać się z siebie

28 Przegląd Kabaretów Amatorskich PAKA jak co roku, poza pokazami konkursowymi, obfituje w występy znanych i lubianych grup kabaretowych. Tym razem program PAKI kreci się wokół Polski i polskości. Jeśli chcesz pośmiać się z naszych cech narodowych - nie możn zabraknąć cię w krakowskiej Rotundzie między 24 a 29 kwietnia!

26 kwietnia, czwartek

ŚLĄZISZ IS EASY - KABARETON ŚLĄSKI godz. 20.00

Język śląski obowiązkowy! Jeszcze nie wszędzie, jeszcze nie w każdym mieście, ale w niektórych miejscach tak! Na przykład w krakowskiej  Rotundzie, gdzie podczas 28.PAKI KABARET MŁODYCH PANÓW, LIQUIDMIME (ŁOWCY.B, ŚCIBOR SZPAK  i SMILE mają przygotowane szkloki, amoloki i kopalnioki, oczywiście do cyckania. Bydziecie umieć heklować, rychtować, szporować, hajcować, onaczyć, dżistać i przetwiyrać się. Jeżeli nie potrafisz choć jednej z tych czynności, koniecznie musisz u nas być. Toż paczcie tam jako!

Reklama

POJEDYNEK MIAST- CZYLI KABARETY W NOWYCH ODSŁONACH godz. 22.30

O co walczą Kraków, Gdańsk, Poznań, Lublin i które z nich wygra? Dowiemy się już wkrótce, bowiem w zaciętej walce zmierzą się ze sobą reprezentanci czterech miast: Lublina - Kabaret Smile, Poznania - Kabaret Czesuaf, Trójmiasta - Kabaret Limo, oraz Krakowa - Formacja Chatelet. Zakorzenione od wieków regionalne spory rozwiąże publiczność wybierając, który z kabaretów poradził sobie najlepiej z premierowymi wariacjami na tematy wymyślone przez przeciwników. To będzie niezwykły pojedynek! Zwłaszcza, że zespoły walczą o tytuł kabaretowej stolicy Polski dla swojego miasta. 

27 kwietnia, piątek 

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ - KABARETON STOŁECZNY godz. 20.15

Czy Warszawa da się lubić? A skąd! A gdzież! A w życiu! A jednak... Z kabaretową fajką pokoju przybędą do Krakowa najwyśmienitsi warszawscy artyści, aby Was przekonać, że jednak się da! Podczas kabaretonu stołecznego zobaczycie Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupę MoCarta, Joannę Kołaczkowską, Artura Andrusa oraz zeszłorocznych laureatów PAKI - grupy Stado Umtata i Kabaretus Fraszka. Występujący spróbują udowodnić, że śmiech przełamuje wszystkie bariery, nawet te krakowsko-warszawskie, oraz, że nie taka stolica straszna, jak ją malujemy. Czy im się to uda? Pewnie nie, ale przekonajcie się o tym sami!

SKĄD I DOKĄD - DROGI POLSKIEGO STAND-UPu godz. 22.30

Występy niecenzuralne czy bez cenzury? I jedno i drugie! Bowiem na scenie Rotundy zobaczycie tych, którzy przekraczają bariery, nie ma dla nich tabu i potrafią obrazić każdego. Na scenie pojawią się najlepsi
stand up’erzy polskiej sceny kabaretowej: Abelard Giza, Kacper Ruciński,  Mariusz Kałamaga, Antoni Syrek-Dąbrowski, Karol Kopiec i Przemysław Pilarski. Najlepszego stand up’era sceny głównej wybierze najbardziej surowe jury - publiczność! Nie bądźcie jednak zbyt surowi, bo karta może się odwrócić - po występach solistów rozpocznie się tzw. Open Mike. Zaprosimy na scenę pierwszych piętnastu śmiałków, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w dziedzinie stand up’u. Zanosi się na  niezwykły wieczór.


28 kwietnia, sobota

IMPROWIZACJE KRAKOWSKIE- 75. WIECZÓR KOMEDII IMPROWIZOWANEJ godz. 21.30

Wchodzą na scenę i czekają na podpowiedź Bo to publiczność decyduje, jak mają się zachować artyści, jakie role odegrać, z jakiej strony się pokazać. To nie lada wyzwanie! Dla kabareciarzy i dla publiczności. koncert "Improwizacje krakowskie" okraszony zostanie niespodziankami i wyjątkowymi gośćmi. Na scenie, obok Grupy AD HOC, pojawią się członkowie kabaretów Ciach, Hrabi, Moralnego Niepokoju, Słuchajcie oraz Maciek Stuhr. Taka okrasa gwarantuje niezapomniany, pełen wrażeń wieczór, więc już możecie zacierać ręce i przygotowywać najbardziej wymyślne i szalone sugestie dla improwizatorów. Przyjdźcie i przekonajcie się, czy im sprostają.

Na PAKĘ zaprasza Styl.pl!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: PAKA | kabarety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy