Reklama

Reklama

Zamknięty świat

Kłamstwo w kłamstwie i intryga w intrydze - tak w skrócie można określić tę, dziejącą się w czterech ścianach, komedię.

Dodatkowo na scenie obserwujemy rozbrajający śmiechem pojedynek dwóch gigantek polskiej sceny rozrywkowej: Krystyny Sienkiewicz, wcielającej się w postać ekscentrycznej staruszki, i Zofii Czerwińskiej - miłującej się w darciu kotów sąsiadki.

Lucyna (Krystyna Sienkiewicz), przemiła singielka na emeryturze, by zabić nudę wymyśla sposób na towarzystwo nie do końca lubianej koleżanki. Sprytnie wykorzystując swoją starczą nieudolność, nieświadomie wplątuje siebie, znerwicowaną córkę Antoninę (Anna Dereszowska), Filipa (Rafał Cieszyński) - syna lekkoducha, maczającego swoje nieskażone pracą rączki w brudnych interesach - oraz tajemniczego bezdomnego w historię, której finałem są… fajerwerki Palermo odpalone wraz z mężem nieboszczykiem na kilkanaście godzin przed nocą sylwestrową.

Reklama

Sztukę zrealizowano przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Reżyseria - Dariusz Taraszkiewicz. Występują: Zofia Czerwińska, Krystyna Sienkiewicz, Anna Dereszowska, Rafał Cieszyński, Dariusz Taraszkiewicz

Spektakl grany jest w Teatrze KAMIENICA :

- 24 listopada, godz. 19.00 - spektakl przedpremierowy

- 26 listopada, godz. 16.00 - spektakl przedpremierowy

- 27 listopada, godz. 19.00 - PREMIERA GALOWA

- 28 listopada, godz. 19.00

- 12 grudnia, godz. 19.00

- 18 grudnia, godz. 16.30 i 19.00

O teatrze impresaryjnym Finestra:

Dobrego, rozrywkowego teatru nigdy za wiele. Zwłaszcza, gdy domaga się go publiczność. Tym oczekiwaniom wychodzi naprzeciw nowo powstały Teatr Finestra, który już w wrześniu rozpoczął działalność na scenie Teatru Palladium. Jego twórcami są dwaj pasjonaci teatru, Grzegorz Smarz i Krzysztof Jakubowski. Ich zamysł jest prosty - zgromadzić w swej ofercie i zaprezentować warszawskiemu widzowi najciekawsze komediowe propozycje ostatniego sezonu oraz przygotować nowe premiery. Teatr podjął ścisłą współpracę z autorem kilkunastu znanych i lubianych komedii, Markiem Rębaczem, Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego i Agencją Palma.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Teatr Kamienica | spektakl | teatr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy