Reklama

Reklama

"Zimowa opowieść" na DVD i Blu-ray

„Zimowa opowieść” to zrealizowana na podstawie wychwalanej przez krytyków powieści Marka Helprina miłosna historia rozgrywająca się w magicznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. Ta zachwycająca opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce ze złem zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 21 listopada.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1895 roku kiedy para imigrantów, u których zdiagnozowano gruźlicę, nie zostaje wpuszczona na teren Stanów Zjednoczonych. Młode małżeństwo nie chce jednak pozbawiać szansy na lepsze życie swojego nowonarodzonego syna. Pewnej nocy umieszczają niemowlaka w niewielkiej łódce i samotnie pozwalają mu popłynąć do Nowego Jorku.  

Ponad 20 lat później Peter Lake (Colin Farrell) - czyli owe dziecko z łódki - jest zawodowym złodziejem i wychowankiem potężnego demona ukrywającego się pod ludzką postacią gangstera Pearly’ego Soamesa (Russell Crowe). Mężczyzna zmęczony ciągłymi ucieczkami przed policją chce porzucić przestępcze życie, co wywołuje wściekłość jego przybranego ojca. Peter staje do nierównej walki z osiłkami Soamesa, z której zostaje cudem uratowany przez tajemniczego białego... konia. To jednak nie koniec dziwnych zdarzeń w życiu złodzieja. Idąc za "radą" rumaka - którego traktuje jak swojego Anioła Stróża - Peter decyduje się na dokonanie ostatniego "skoku" w swoim życiu i włamuje się do domu, w którym mieszka piękna Beverly Penn (Jessica Brown). Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale ich miłość zmierza do tragicznego finału, bowiem Beverly ciężko choruje na gruźlicę, a jej dni są policzone.   Peter nie zamierza się jednak poddawać. Nieustannie uciekając przed Soamesem i jego ludźmi rozpaczliwie szuka  lekarstwa, które mogłoby uratować życie jego ukochanej. Potrzebuje cudu, na który przyjdzie mu czekać prawie sto lat...

Reklama

Premiera "Zimowej opowieści" na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 21 listopada!

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje