Reklama

Reklama

Archiwalne zdjęcia królowej Elżbiety ujrzały światło dzienne

Pałac Kensington na swoim Instagramie opublikował archiwalne zdjęcia królowej Elżbiety. Fotografie z lat 50. zapierają dech!

Z okazji wizyty królowej  w Królewskim Związku Filatelistycznym, Pałac Kensington opublikował archiwalne zdjęcia, które posłużyły do zaprojektowania znaczków pocztowych z podobizną królowej.

Pierwsze cztery fotografie zostały zrobione w 1952 przez Dorothy Wilding. To one posłużyły za wzór, który później można było oglądać na znaczkach pocztowych aż do 1971 roku.

Na piątej fotografii widać podobiznę królowej wykonaną przez Arnolda Machina. Uchwycony w ten sposób profil królowej Elżbiety również pojawił się na znaczkach w Wielkiej Brytanii i stał się jednym z najczęściej reprodukowanych obrazów na świecie. Powielono go ponad 220 miliardów razy!

Reklama

Szósta fotografia przedstawia słynny Penny Black, pierwszy znaczek pocztowy świata. Widać na nim wizerunek królowej Wiktorii.

Jak można się było spodziewać, największe zainteresowanie wzbudziły fotografie młodej królowej Elżbiety. Fani rodziny królewskiej w komentarzach pod zdjęciami chwalą jej urodę i kreację odsłaniającą ramiona.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy