Reklama

Reklama

Katarzyna Figura: Ponętna nawet po latach!

Są takie aktorki, o których nie sposób jest nie myśleć jak o seksbombach, nawet pomimo upływu lat. Do tego wąskiego grona z pewnością zalicza się Katarzyna Figura.

Chociaż fanom znanej aktorki naprawdę trudno może być w to uwierzyć, Katarzyna Figura w przyszłym roku będzie już sześćdziesięciolatką. Czas płynie nieubłaganie i niestety nic nie da się z tym zrobić, jednak pomimo tego, że nie pozostał obojętny wobec atrakcyjnej aktorki, trzeba przyznać, że gwiazda pięknie się starzeje. 

Największa polska seksbomba przełomu lat 80. oraz 90., do której przed trzema dekadami wzdychały kobiety i mężczyźni, zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami, wciąż ma w sobie mnóstwo uroku osobistego i potrafi go wykorzystywać. 

Reklama

Na przestrzeni lat artystka pojawiała się nie tylko w naszych rodzimych, ale również w amerykańskich i francuskich produkcjach. 

Seksapilu, wdzięku, a przede wszystkim charyzmy i talentu mogłaby pozazdrościć jej niejedna młodsza koleżanka z branży. 

Kiedy tylko Katarzyna Figura pojawia się na ekranie lub pozuje do zdjęć na czerwonym dywanie, wręcz nie można oderwać od niej wzroku. Dlatego też wręcz niewiarygodne wydaje się być to, że gwiazda w okresie dojrzewania miała mieć kompleksy na punkcie swojego wyglądu. 

Gwiazda kilkukrotnie brała udział w sesji do polskiego "Playboya". Zrobiła furorę, pozując na okładce magazynu, ale jakiś czas temu Katarzyna Figura wyznała w mediach społecznościowych, że proponowano jej również zdjęcia do edycji zagranicznej. 

Kultowe role

Początkowo pewnie niewielu podejrzewało, że Katarzyna Figura stanie się jedną z największych polskich gwiazd. 

Zaczynała od epizodycznych ról u znakomitego Wojciecha Jerzego Hasa i wybitnego Krzysztofa Kieślowskiego. Prawdziwa sława przyszła do niej jednak później.

Katarzyna Figura podbiła serca polskich telewidzów rolą Gabrysi Siarzewskiej, pięknej małżonki Stefana "Siary" Siarzewskiego z kultowego "Kilera". 

Wcześniej wcieliła się również m.in. w Mariolę Wafelek "Merlin" w produkcji "Pociąg do Hollywood" i Ali w słynnym "Kingzajzie". Zagrała również w Rózię w bajce "Pierścień i róża". To właśnie tymi rolami zapisała się w pamięci Polaków. 

Rodzina Katarzyny Figury

59-letnia Katarzyna Figura ma troje dzieci. Jej syn Aleksander to już dorosły, 34-letni mężczyzna, starsza córka Koko Claire w tym roku skończy 19 lat, a młodsza Kaszmir Amber jest szesnastolatką.

Jak można się domyślać, Katarzyna Figura w młodości miała ogromne powodzenie. Była związana m.in. przedsiębiorcą Janem Chmielewskim. Z tego związku zrodził się chłopiec. 

Kiedy relacja zakończyła się, było również głośno o jej relacji z Abelem Ferrarą, a w 2000 roku aktorka wyszła za producenta filmowego Kaia Schoenhalsa, z którym ma dwie córki. Ten niełatwy związek również nie przetrwał.

Utalentowana i doceniana

Talent Katarzyny Figury został zauważony i doceniony przez krytyków. Chociaż dziś gwiazda nie pojawia się już tak często na ekranie jak w latach 90., to filmy z jej udziałem są lubiane przez wiele pokoleń. 

Aktorka kilkukrotnie zdobyła nagrodę Orła m.in. za role w: "Zakochanych", "Żurku", "Zemście" i "Ubu Królu". 

Wśród licznych wyróżnień, artystka została również uhonorowana Złotym Lwem.  

Inne gorące plotki:

Izabella Miko zmieniła fryzurę! 

To już koniec skandalu ze zwycięzcą Eurowizji 2021? 

Kuba Wojewódzki współpracuje z matką kostiumów kąpielowych! 

Mama Blanki Lipińskiej robi furorę. Co za figura! 

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje