Reklama

Reklama

Cudowna nasza woda

To najtańszy kosmetyk, którego nie zastąpią nawet najlepsze kremy. Skórę bowiem należy nawilżać od wewnątrz, a potrafi to tylko czysta woda.

Kosmetyki mogą spowolnić parowanie wody ze skóry, ale nie są w stanie nawilżyć jej od środka. Dlatego, aby nie dopuścić do przedwczesnego starzenia komórek, powinniśmy wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej, czystej wody dziennie (nie liczy się w kawie, herbacie czy zupie!).

Zwróć uwagę, aby woda była pozbawiona cukru, substancji pobudzających i barwiących.

Nasz organizm nie jest w stanie zmagazynować płynu, dlatego należy wciąż mu go dostarczać. Picie powinno być rozłożone w ciągu całego dnia na równe porcje. Wypijanie dużej ilości płynu naraz, znacznie obciąża krążenie, a płyn szybko jest wydalany przez nerki i z potem.

Reklama

Najlepiej jest wypić szklankę wody kwadrans przed posiłkiem i nie wcześniej niż pół godziny po posiłku.

Picie podczas posiłku źle wpływa na trawienie, bo płyn rozcieńcza soki trawienne, zmniejsza ich działanie, wydłuża czas trawienia, a także obciąża żołądek.

Piękna z natury

• Ujędrniająca kostka

Tym zabiegiem znakomicie ujędrnisz skórę i przyspieszysz krążenie krwi. Przez minutę masuj twarz i dekolt kostką lodu. Stosuj jedynie okrężne ruchy od góry ku dołowi.

• Pocałunek anioła

Oto sposób hollywoodzkich gwiazd na gładką skórę: twarz, szyję i dekolt pokryj kremem nawilżającym i na 30 min przykryj gazą, zmoczoną w lekko ciepłej niegazowanej wodzie mineralnej.

JOG

Tele tydzień 17/2011

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: woda | picie | nawilżanie

Reklama

Reklama

Reklama