Reklama

Reklama

Przedłużyć opaleniznę

Wróciłaś z urlopu pięknie opalona i z przerażeniem patrzysz, jak twoja skóra błyskawicznie blednie? Weź się szybko za siebie, a brąz dłużej pozostanie na twoim ciele.

Przede wszystkim wspomóż skórę od wewnątrz. Sięgnij po preparaty z beta-karotenem (bez recepty). Łykaj je podczas posiłku, który zawiera tłuszcz, bo wówczas beta-karoten najlepiej się wchłania.

W twojej diecie nie może zabraknąć produktów bogatych w wit. A – pomarańczowych i czerwonych owoców i warzyw (np. morele, papryka, pomidory). Pij świeżo przecierane soki marchewkowe.

Opalenizna nie trzyma się suchej skóry. Zrezygnuj więc z gorących kąpieli, oczyszczaj ciało wyłącznie pod ciepłym lub chłodnym prysznicem. Do mycia używaj delikatnych żeli z dodatkiem składników nawilżających.

Reklama

Nie rezygnuj natomiast z peelingów. Złuszczaj skórę codziennie podczas porannego lub wieczornego prysznica. To nieprawda, że zetrzesz opaleniznę. Brązowy kolor skóry nie tkwi w naskórku, a w skórze właściwej. Odsłonięta będzie pięknie się prezentowała.

Skórę mocno nawilżaj. Wybieraj preparaty brązujące i odżywcze z mocznikiem, gliceryną, oliwą z oliwek lub olejkiem z pestek winogron.

JOG

Tele tydzień 30/2011

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: opalenizna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy