Reklama

Reklama

Wypisane na twarzy

Z przerażeniem patrzymy na pierwsze pojawiające się na twarzy zmarszczki. Z tego, gdzie pojawiają się one najpierw możemy wyczytać, jakie dolegliwości nas trapią. Po głębokości i kolorze bruzd zorientujemy się w skłonnościach do chorób.

Nerki pod oczami

O stanie nerek można dużo powiedzieć na podstawie poduszek pod oczami. Jeżeli są one wydatne i zaczerwienione, oznacza to, że nasze nerki, pęcherzyk moczowy lub wątroba chorują. Im większe “wory", tym stan jest poważniejszy. Osoba z zapuchniętymi dolnymi powiekami powinna pić dużo wody (w ten sposób oczyści organizm z zalegających toksyn).

Twarzowe bruzdy

Najwcześniej pojawiają się zmarszczki na czole. Są one zmarszczkami mimicznymi. Jeśli jednak na czole pojawi się pozioma, głęboka bruzda, świadczy to o skłonności do chorób oczu. Taką rysę mają najczęściej krótkowidzący. Może ona również zapowiadać jaskrę.

Reklama

Gdy zobaczymy na czole głęboką, poziomą zmarszczkę, musimy zwrócić uwagę na - z pozoru niewinne - łzawienie oczu, drobne plamki przed oczami lub nieostrość widzenia. Te objawy połączone ze złowieszczą zmarszczką ostrzegają przed poważnym schorzeniem. Warto wtedy odwiedzić okulistę i dbać o higienę oczu - czytać przy odpowiednim oświetleniu, w jasny dzień zakładać przeciwsłoneczne okulary, ograniczyć pracę przy komputerze.

O skłonności do nadkwasoty, wrzodów żołądka i jelit mówią bruzdy idące od nosa do kącika ust. Jeżeli zmarszczki w tym miejscu są wyjątkowo głębokie, zwiastuje to problemy w układzie krążenia. Jeśli zaobserwujemy takie zmarszczki u siebie, jako antidotum można potraktować wyeliminowanie "złego" cholesterolu ze swojej diety i uprawianie sportu.

Pionowa zmarszczka między brwiami zapowiada kłopoty z zatokami i układem oddechowym. Osoby w ten sposób "naznaczone" są podatne na wszelkie infekcje, często zarażają się katarem, grypą, anginą. Powinny szczególnie uważać na to, aby nie zmarznąć lub nie przegrzać się. Gdy przemoczą nogi, muszą jak najszybciej zrobić gorącą kąpiel stóp i wygrzać się pod kołdrą popijając herbatę z sokiem malinowym.

Pionowa zmarszczka między brwiami sygnalizuje również potrzebę zahartowania organizmu. Można to robić na różne sposoby. Jedną ze skutecznych metod jest zjedzenie przynajmniej jednego ząbka czosnku dziennie lub kuracje witaminowe.

Pozioma bruzda między dolną wargą a brodą sygnalizuje choroby układu nerwowego. Taką zmarszczkę mają najczęściej osoby skłonne do popadania w depresję i stany lękowe. Aby zapobiec rozwojowi choroby, osobom skłonnym do depresji poleca się picie naparów z melisy.

Więcej porad:

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: mapa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje