Reklama

Reklama

24 godziny dla skóry

Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy i wieczoru bez relaksującej kąpieli? Także twoja skóra ma inne potrzeby zależnie od pory dnia. Warto zaspokajać je wszystkie, by zawsze wyglądać świeżo i promiennie! Sprawdź, czego pragnie twoja skóra i śmiało ją rozpieszczaj.

Radość o poranku

Rano skóra bywa lekko przesuszona i ściągnięta. Musisz ją oczyścić i wzmocnić. Delikatny żel do mycia twarzy usunie resztki nocnych kosmetyków i zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym ochronnej warstwy lipidowej. Po spłukaniu twarzy wodą przemyj ją płynem micelarnym, który przywróci prawidłowe pH skóry.

Teraz czas na krem. Jego zadaniem będzie zabezpieczenie naskórka przed wysuszeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - wybierz więc kosmetyk z odżywczymi olejkami, składnikami wzmacniającymi i uelastyczniającymi skórę wyciągami roślinnymi. Aby wyrównać koloryt cery i dodać jej blasku, użyj kremu BB z witaminą C. Stosuj produkty z filtrami SPF. Promieniowanie UV przyspiesza starzenie skóry!

Reklama

Pamiętaj, że źródłem zagrożenia jest nie tylko słońce, ale też światło jarzeniowe. Zadbaj o cienką skórę pod oczami - krem zabezpieczy ją przed utratą wody i wolnymi rodnikami.

Śpiące piękność

Nocą twoja skóra intensywnie się regeneruje. Naprawa komórek jest dużo skuteczniejsza, jeśli dostarczasz im składników odżywczych. Aby mogły wniknąć w naskórek, musisz go oczyścić. Płynem do demakijażu oczu usuń tusz, eye-liner i cienie, a twarz przemyj mleczkiem.

Na tak przygotowaną skórę nałóż serum: to ono zawiera skoncentrowane składniki, które sprawiają, że regeneracja skóry podczas snu jest efektywniejsza. Odczekaj kilka minut i gdy kosmetyk się wchłonie, zaaplikuj krem na noc.

Stosuj taki, który zawiera składniki aktywne np. retinol, ceramidy, lipidy oraz substancje, które ochronią skórę przed nadmierną utratą wody (ważne zwłaszcza, gdy śpisz w ogrzewanym wnętrzu). Ostatni krok w wieczornej pielęgnacji to nałożenie kremu na delikatną i pozbawioną gruczołów łojowych skórę pod oczami.

Reklama

Reklama

Reklama