Reklama

Reklama

4 zasady trwalszego makijażu

Co robić, aby poranny makijaż nawet po całym dniu pozostawał świeży? Kluczem do sukcesu są odpowiednie kosmetyki i ich umiejętne zastosowanie.

Najtrwalsze są makijaże wykonane pędzlami, pędzelkami i gąbkami - twierdzą makijażyści. Kosmetyk naniesiony w ten sposób lepiej przylega do skóry. Tak więc cienie do powiek nakładaj małym pędzelkiem, natomiast puder i róż - okrągłymi, grubymi pędzlami. Bazę nanoś gąbką - będzie "dociśnięta" do skóry.

Zasada 1. Dobry podkład

Najważniejszy jest odpowiedni podkład. Może być w płynie lub w formie delikatnego musu. Jeśli makijaż ma trzymać się przezcały dzień, wybierz podkład beztłuszczowy. Dobry preparat wygładzi i napnie skórę, a pory będą niewidoczne. Jeżeli masz kłopoty z cerą (np. jest szara albo widać popękane naczynka) użyj bazy pod podkład. Makijażyści radzą, aby na wierzchu dłoni zmieszać ją z podkładem i taką mieszankę nakładać na skórę. W sklepach są już też bazy pod cienie do powiek. Jeśli malujesz powieki, koniecznie zainwestuj w ten kosmetyk!

Zasada 2. Tylko odporne

Najtrwalsze są kosmetyki wodoodporne (są odporne nietylko na wodę, ale także na łzy czy pot). Wodę zastąpiono w nich polimerami, silikonami lub żywicą, dlatego bazy czy tusze są z reguły gęściejsze. Wodoodporne cienie są zazwyczaj w postaci kredki, a eyelinery flamastra. Na rynku znajdziesz także "odporne" pudry prasowane. Pamiętaj, że tego typu kosmetyki nakłada się na suchą skórę. Nałożone na krem stracą właściwości wodoodporne i... spłyną.

Zasada 3. Z umiarem

Aby makijaż był trwały, powinien być oszczędny. Uważaj zwłaszcza z pudrem, twarz wystarczy tylko raz delikatnie przypudrować. Kreski na powiece maluj kredką lub eyelinerem, bo namalowane cieniami szybko znikają.

Zasada 4. Bibułki i para

Tuż po zrobieniu makijażu, przyłóż do twarzy matujące bibułki - "dociśniesz" make-up do skóry. Makijażyści mają jeszcze jeden sposób na utrwalenie makijażu: para wodna! Gdy jesteś już umalowana (oczywiście kosmetykami wodoodpornymi), użyj mgiełki w sprayu lub wejdź do... zaparowanej łazienki. Pod wpływem wilgoci makijaż zrobi się bardziej wyrazisty.

Zastosuj nasze rady:

Pędzle

Są wykonywane z dwóch rodzajów włosia: naturalnego i syntetycznego. "Naturalne" są bardziej miękkie i... milsze, ale jeśli Twoja skóra jest skłonna do alergii i wrażliwa, lepiej wybierz z włosia syntetycznego.

Linia na dłużej

Kredka nie będzie się rozmazywać ani osadzać w załamaniach powieki, jeśli położysz na nią cień w kolorze kredki. Możesz też zrobić inaczej: nanieś na powiekę beżowy cień i na nim poprowadź kredką linię.

Kolorowa powieka

Aby cienie nie gromadziły się w załamaniach powiek, posyp skórę niewielką ilością pudru w naturalnym kolorze i dopiero nanieś cień. Nie nakładaj na powieki podkładów, bo są zbyt wilgotne. Podkład Do cery z zaczerwienieniami użyj podkładu w sztyfcie. W kremie (w tubce lub słoiku) sprawdza się do cery suchej i wrażliwej. Mus jest dobry do każdej cery.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: makijaż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy