Reklama

Reklama

Cienie pod oczami

Wstajesz rano i widzisz w lustrze szare podkówki na dolnych powiekach? Jeśli masz dość tuszowania sińców, pozbądź się ich na dobre!

Sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną i starszą niż jesteś. Są zmorą wielu kobiet, przyczyn ich powstawania jest wiele, ale pocieszające jest to, że w większości przypadków można z nimi skutecznie walczyć.

Co je powoduje?

Czasem są uwarunkowane genetycznie, ale najczęściej wynikają z przemęczenia, niedotlenienia organizmu lub zaburzeń hormonalnych. Sińce pod oczami bywają również dowodem na problemy z nerkami lub S wątrobą. Zmagają się z nimi osoby, które cierpią na niedobór żelaza czy witaminy K.

Pozbądź się ich!

Jeżeli twoje cienie nie są wynikiem choroby, możesz się ich pozbyć. Śpij 7-8 godzin i codziennie wypijaj 2 litry wody mineralnej, każdego dnia znajdź choć pół godziny, żeby pospacerować.

Jeżeli mimo tych zabiegów cienie nie ustępują, schłódź je. Waciki nasączone zimną wodą, świetnie nadają się na taki kompres. Wybierając krem pod oczy, szukaj takich z wit. C, świetlikiem, chabrem - bławatkiem i krzemem.

Natura na pomoc

Chaber: Okłady z naparu tego ziela łagodzą stan zapalny powiek.
Lipa: Zaparz mocny napar, zamocz w nim waciki i przyłóż do powiek na 20 minut.
Herbata: Przyłożony na 20 minut, schłodzony kompres przywróci blask zmęczonym oczom.
Rumianek: Rozjaśni przebarwienia i złagodzi stan zapalny.

Marta Lewandowska

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: skóra pod oczami | cienie pod oczami | oczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy