Reklama

Reklama

Co 3. Polak nie wie, jak myć zęby

Mycie zębów szczoteczką i pastą to zdecydowanie za mało. Ponad 1/3 Polaków nie wie, że szczoteczkę i pastę należy zwilżyć wodą.

Pamiętajmy, aby najpierw należycie wypłukać suchą szczoteczkę i usunąć z niej ewentualne resztki pasty po poprzednim myciu zębów oraz pozbyć się mikrobów.

Na zwilżoną szczoteczkę należy nałożyć pastę do zębów i jeszcze raz na chwilę włożyć szczoteczkę z pastą pod strumień bieżącej wody. Teraz można już szczotkować zęby.

Dlaczego to takie ważne? Choć szczoteczka jest opłukana po myciu zębów, schnie w łazience czekając na następne mycie i może być siedliskiem mikrobów.

Jak oszacowali naukowcy z University of Manchester jest ich w łazience - pomieszczeniu z umywalką, ubikacją, wanną, prysznicem, mokrymi ręcznikami wszystkich domowników - ogromna ilość, nawet 10 mln!

Reklama

>>>Na kolejnej stronie dowiesz się, ile wody powinno się używać do mycia zębów<<<

Ile wody? Niewielka ilość ciepłej lub zimnej wody potrzebna jest, by substancje myjące pasty zostały aktywowane. Nie przesadzajmy jednak z wodą, której podczas mycia zębów nie może być też za dużo, bo wtedy zbyt rozcieńczona pasta traci część właściwości.

W trakcie i po myciu zębów usta należy oszczędnie płukać wodą. Ale szczoteczkę po myciu trzeba płukać bardzo starannie!

Zobacz także:


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje