Reklama

Co pomoże na wypryski i plamy?

Ich ryzyko rośnie z wiekiem. Zwłaszcza gdy masz cienką, delikatną skórę skłonną do podrażnień. Na szczęście można im zapobiegać, redukować je i tuszować.

1. Kiedy cera jest bardzo wrażliwa

Używaj delikatnych olejków  roślinnych i wyciągów z ziół. 

Myj się naturalnym mydłem z olejami roślinnymi i kojącymi ziołami: szałwią, rumiankiem, nagietkiem.

Do delikatnego żelu do mycia twarzy możesz dodać 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego lub oleju z czarnuszki, aby wzmocnić odporność skóry na infekcje.

Gdy masz suchą cerę, nie używaj kosmetyków z alkoholem, a olejki aromatyczne rozcieńcz olejem rzepakowym, ze słodkich migdałów, arganowym, kokosowym.

Skórę mieszaną i tłustą myj mydłem z wyciągiem  z bratka, który zapobiega wypryskom i je łagodzi.

Reklama

Na umyte, wilgotne, czerwone miejsca nanieś kilka kropel olejku z ogórecznika, delikatnie masując.

Stosuj krem z panthenolem, alantoiną i ogórecznikiem.

2. Gdy masz krostki i zaczerwienienia

Wcieraj mikstury z kurkumą, cynkiem lub sok z czosnku i cebuli.

Zmiany na skórze smaruj dwa razy dziennie dwiema kroplami olejku lawendowego, z drzewa herbacianego lub pastą do zębów oraz maścią cynkową. Zmieszaj szczyptę kurkumy i łyżeczkę oleju kokosowego. Nakładaj punktowo na wypryski i zostaw na pół godziny. Zmyj letnią wodą.

Połącz pół łyżeczki miodu z łyżeczką cynamonu i wetrzyj na noc w podrażnione miejsce. Rano zmyj.

Smaruj wypryski rozgniecionym ząbkiem czosnku, sokiem z cebuli lub z cytryny.

To ci pomoże

Zrób sobie maskę na zaczerwienienia  i wypryski. Zblenduj trzy dojrzałe śliwki lub rozgnieć je widelcem. Dodaj łyżeczkę miodu, po kropli olejku cytrynowego i z drzewa herbacianego. Nałóż na twarz lub na zaczerwienienia na dekolcie i odczekaj 15 minut. Spłucz letnią wodą i zaaplikuj łagodzący krem na dzień.

3. SOS: Jak je zamaskować

Stosuj okład z octu, rumianku i korektor.

Do zaczerwienionych miejsc przykładaj wacik nasączony kroplami do zmęczonych lub zaczerwienionych oczu (lub ampułkami z solą fizjologiczną), które obkurczają naczynia krwionośne.

Namocz gazę w occie jabłkowym i przyciśnij do zmienionych okolic ciała. Możesz też smarować je miąższem z aloesu lub rozgniecionym awokado i 2 łyżeczkami mleczka kokosowego.

Na czerwone plamy w okolicach oczu stosuj okład z rumianku lub czarnej herbaty (2 łyżeczki na szklankę wrzątku) i żel ze świetlikiem.

Pod podkład wetrzyj zieloną bazę lub zielony korektor, który zakamufluje czerwone krostki i zmiany. Delikatnie go wklep, a potem nanieś na niego podkład w kolorze skóry.

Zaczerwienienia i zasinienia ukryje także lekko pomarańczowy  korektor. Ale unikaj odcieni różu lub fioletu.


Na Żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy