Reklama

Reklama

Dlaczego właśnie masło?

​Mają niezwykle bogaty skład, dlatego świetnie wpływają na kondycję każdego rodzaju skóry, a zwłaszcza dojrzałej i suchej.

Do czego i dla kogo?

Zastanawiasz się, czy do pielęgnacji ciała wybrać masło czy balsam? Masło ma bogatą kremową konsystencję, przyjemnie rozpływa się na skórze. Działa podobnie jak balsam, ale oddziałuje mocniej i dłużej. Jego zadaniem jest odżywienie, nawilżenie i regeneracja skóry. 

Sięgnij po masło, jeśli masz suchą skórę, ponieważ masło lepiej i dłużej nawilża. Przede wszystkim skutecznie natłuszcza skórę, nie pozostawiając na niej tłustej warstwy, a jedynie bardzo cienką warstewkę, która działa jeszcze przez wiele godzin. Uwalnia wtedy substancje odżywcze (ma ich więcej niż balsam) jednocześnie zapobiegając utracie wody przez skórę. 

Ponieważ masła są bardziej skoncentrowane od balsamów i mleczek do ciała, działają szybciej - efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Zapobiegają wysuszaniu, uelastyczniają, łagodzą podrażnienia, wygładzają, a przy dłuższym stosowaniu - spowalniają proces starzenia. Nic nie działa tak korzystnie na stan dojrzałej i wiotczejącej skóry jak masło o silnie stężonych substancjach.

Reklama

Domowe masełko

Dobrze nawilża i odżywia skórę. Używaj go po kąpieli. Nakładaj na rozgrzaną i lekko wilgotną skórę.

Przepis na masło pomarańczowe z olejem kokosowym. Do miseczki włóż łyżkę wosku pszczelego i dwie łyżki oleju kokosowego. Postaw miseczkę na rondelku z gotującą się wodą. Mieszaj składniki, aż wosk i olej staną się płynne. Potem zdejmij miskę z rondla i miksuj. Gdy masło osiągnie temperaturę pokojową, dodaj 15 kropli olejku pomarańczowego. Przelej do słoika, stosuj codziennie. 

Zobacz także:

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy