Reklama

Do kąpieli, inhalacji i masażu

​Olejek sandałowy otrzymuje się z drzewa rosnącego w południowo-wschodniej Azji (Santalum album L ). Olejek jest dosyć drogi ze względu na trudności w pozyskaniu surowca.Głównym składnikiem olejku jest santalol (do 90 proc.).

Olejek sandałowy znany jest od stuleci jako środek kojący i uspokajający. Jest głównym składnikiem hinduskich trociczek, służących tworzeniu nastroju spokoju i medytacji. Jest także doskonałym antyseptykiem zarówno w infekcjach skóry, jak i dróg oddechowych i trawiennych.

Pomaga przy żylakach, zaburzeniach menstruacyjnych i menopauzalnych, zapaleniach pęcherza moczowego i astmie. Łagodzi podrażnienia skóry, łupież, egzemę i działa nasennie.

Zastosowanie

1. Do masażu: depresja, napięcie nerwowe, bezsenność, lęki, zaburzenia seksualne, napięcie przedmiesiączkowe, nudności, wymioty, zgaga, katar, kaszel, bóle gardła.

Reklama

Należy pamiętać, że do masażu nie używamy czystego olejku sandałowego, lecz jako bazę stosujemy oliwę z oliwek, dodając do niej kilka kropli olejku leczniczego.

2. Do kąpieli: zalecenia do stosowania jak wyżej, a także - zapalenia skóry, trądzik, grzybice, łupież, podrażnienia skóry. Do wanny z ciepłą wodą wlewamy kilka kropli olejku sandałowego.

3. Do inhalacji: depresja, nerwica, bezsenność, menopauza, zaburzenia żołądkowe, kaszel, katar, angina, grypa, przeziębienie, zaburzenia seksualne.

Do miski z gorącą wodą wlewamy kilka kropli olejku sandałowego, pochylamy głowę przykrywając ją ręcznikiem i wdychamy głęboko lecznicze opary lub stosujemy dostępne na rynku kominki aromaterapeutyczne.

Olejek sandałowy nie powoduje skutków ubocznych i brak jest przeciwwskazań do jego stosowania. Nie należy tylko podawać go dzieciom poniżej 12-go roku życia.

Lidia Irla

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: olejek do ciała
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy