Reklama

Reklama

Fryzury na lato

Uczesanie musi być przede wszystkim dobrane do typu naszej urody. Ale wakacyjna fryzura powinna być też łatwa do ułożenia i efektownie wyglądać, nawet gdy lekko rozwieje ją wiatr…

Cięcie warstwami

Ten rodzaj strzyżenia jest teraz bardzo modny. Poszczególne warstwy tnie się w linii prostej, co dodaje fryzurze objętości. Fryzura najlepiej wygląda, gdy mamy proste włosy, długie i półdługie. Falowane można przed cięciem wygładzić za pomocą prostownicy.

Sposób strzyżenia warstwami powinien być dostosowany do owalu naszej twarzy. Okrągłą „wydłuży” takie cięcie, które doda fryzurze kątów i ostrości. Pociągłą – „skróci” i doda jej pełności lekkie cieniowanie wokół skroni. Jeśli mamy grube włosy, cieniowanie powinno być głębokie, aby ciężkie kosmyki nabrały lekkości.

Reklama

Luźny kok

Są fryzury, które nigdy nie wychodzą z mody, niezależnie od aktualnych trendów. Dotyczy to przede wszystkim długich włosów. Można nosić je rozpuszczone, związane w kucyk, który w tym roku jest trendy, albo fantazyjnie upinać. Przedtem czuprynę trzeba odpowiednio przygotować.

Włosy powinny być delikatnie wycieniowane na całej długości. Jeśli są cienkie, w wilgotne należy ostrożnie wmasować piankę zwiększającą objętość. Następnie zaczesujemy włosy luźno do tyłu i związujemy w kucyk albo w kok. Można w nie wpiąć różne ozdoby – np. bardzo modne duże kwiaty z jedwabiu, piór itp.

Bob

Należy do klasyki fryzur i ma wiele odmian. Krótki „bob” jest idealny dla pań o pociągłej lub trójkątnej twarzy. „Bob” z włosami do ramion – może wydłużyć zbyt zaokrąglony owal. Na tę fryzurę najlepiej nadają się lśniące, grube włosy.

Strzyżenie polega na skracaniu warstwami poszczególnych pasemek. Te pod spodem powinny być krótsze, a na wierzchu dłuższe. Wtedy łatwo je stylizować, ponieważ włosy same podwijają się pod spód.

Pixie

To bardzo odmładzająca fryzura. Najlepiej wygląda ze średnio gęstych włosów. Mogą być proste lub kręcone. Aby fryzjer zdołał wykreować to niezobowiązujące i swobodne uczesanie, musimy mieć odpowiednio długie kosmyki. Głównie z uwagi na grzywkę sięgającą oczu. Chyba że będzie to krótka fryzura "pixie" - na chłopczycę.

Do modelowania należy używać pianki lub lotionu. Żele dają wrażenie lepkości.

Rewia 28/2011

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: bob | włosy | kok | pixie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje