Reklama

Reklama

Jak dbać o skórę w miejskiej dżungli

Budzik. Blada ziemista i opuchnięta twarz budzi się do życia. Spojrzenie w lustro i wszystko jasne. Wszelkie mankamenty należy ukryć, zatuszować, wyeliminować - jeżeli jest na to szansa. Pod ręką kosz niezbędny kosmetyków do pielęgnacji. To swoisty dress code dla skóry. Bez niego trudno przetrwać w miejskiej dżungli.

Ruch, rwetes, harmider, korki, hałas, pośpiech... robi się nerwowo? A to dopiero początek dnia i wymarzona atmosfera dla zmarszczek. One kochają stres. W jego towarzystwie namnażają się na potęgę. Jeżeli nie jesteś w stanie wyeliminować stresu, zadbaj o skórę od wewnątrz pijąc soki z warzyw i owoców zawierających  beta - karoten. Tego składnika należy szukać w kosmetykach, dzięki niemu nasza skóra odzyska blask i naturalny koloryt.

Smog - zmora polskich miast

Latem klimatyzacja, zimą ogrzewanie - skórze trudno zaakceptować te sezonowe zmiany. Jakby tego było mało, powietrze na zewnątrz też nas nie rozpieszcza. Naprzemiennie smog, spaliny i kurz. To raj dla metali ciężkich, które stanowią zgrany zespół destrukcyjny. Pyły niskocząsteczkowe ( PM10, PM 2,5), tlenki azotu i siarki, ołów, rtęć, chrom - z nimi niczym nie ochroniona skóra nie ma szans. 

Reklama

 Eksperci podkreślają, że w tych okolicznościach tarcza obronna skóry jest systematycznie niszczona. -- Producenci kosmetyków wciąż poszukują nowych rozwiązań, które mają ochronić skórę przed negatywnymi skutkami oddziaływania środowiska. Na rynku dostępna jest szeroka gama kosmetyków anti-pollution. Do najbardziej popularnych antyoksydantów zalicza się witaminy E i C, i właśnie tych witamin młodości powinniśmy szukać na etykietach kosmetyków - mówi Łukasz Pyzioł, dyrektor Działu Nauki, Badań i Rozwoju marki Dermika.

Kosmetyki anti-pollution. Tarcza ochronna

Wolne rodniki systematycznie wyniszczają naturalną barierę ochronną skóry. Hamują dopływ tlenu, nasilają potliwość i kruchość naczyń krwionośnych. Efekt? Szorstka skóra, zamienia się w bladą powierzchnię, a na niej z biegiem lat pojawiają się coraz większe skłonności alergiczne.

Po całym dniu warto zadbać o kondycję naszej skóry, która w kontakcie z substancjami toksycznymi traci elastyczność. Demakijaż jest punktem obowiązkowym, po nim powinna nastąpić pielęgnacja specjalnymi kosmetykami.

Pamiętajmy też, że sen jest najlepszym lekarstwem  na zmęczenie. Ważne, aby trwał więcej niż cztery godziny. Dwie godziny przed położeniem się spać nie należy jeść owoców (ze względu na zwarty w nich cukier). Powinniśmy unikać alkoholu i słonych potraw (przez nie nasze oczy są podpuchnięte). Zbawienne są maseczki na bazie aloesu, kremy pod oczy i szklanka wody z cytryną przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy