Reklama

Reklama

Jesteś czymś więcej niż twoja skóra

Em pochodzi z Londynu, prowadzi urodowego bloga My Pale Skin. Zamieszcza na nim tutoriale wideo, pokazujące, jak zrobić makijaż, który zamaskuje trądzik.

Wiele lekcji makijażu, jakie znajdziecie na wideo blogach, zaczyna się od momentu, kiedy na skórze jest już podkład i wszystkie niezbędne korektory. Em postąpiła inaczej. Od kilku miesięcy pokazuje swoją skórę pokrytą trądzikiem i magię makijażu w działaniu. Wszystko to umieściła w mediach społecznościowych.

Efekt? W Em uderzyła fala - nie, to było raczej raczej tsunami - hejtu.  Jej twarz skomentowało ponad 100 000 użytkowników. Hejterzy nazywali ją wstrętną i obrzydliwą, pytali czy kiedykolwiek myje twarz itp.

Ale napisało też sporo osób, które same borykają się z trądzikiem i wszystkim, co on powoduje: brakiem akceptacji, prześladowaniami ze strony rówieśników, niskim poczuciem własnej wartości. Dla nich vlog My Pale Skin jest światełkiem w tunelu.

Reklama

W odpowiedzi na komentarze Em nakręciła klip. Chce zwrócić uwagę, że media społecznościowe przyczyniają się do wytworzenia nierealistycznych oczekiwań dotyczących urody ustanawiając nierealistyczne standardy.

Jesteś piękna/y - twierdzi Em - i nie pozwól nikomu twierdzić inaczej. Nawet sobie.

Zobacz film, który nakręciła blogerka i podziel się swoją opinią.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy