Reklama

Reklama

Keratynowe prostowanie włosów: To musisz wiedzieć

Keratynowe prostowanie włosów jest coraz popularniejszym zabiegiem. Decydują się na niego kobiety mające niezdyscyplinowane włosy z tendencją do elektryzowania się. Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Proces keratynowego prostowania włosów rozpoczyna się od dokładnego umycia włosów. Tę czynność można wykonać dwukrotnie. Następnie nakładana jest na nie keratyna. 

Po około 20 minutach włosy są suszone i prostowane za pomocą prostownicy nagrzanej do wysokiej temperatury. Poprzez ciepło łuski włosa się otwierają i keratyna jest w stanie przeniknąć we włosy. Na końcu włosy są ponownie myte w celu oczyszczania ich z resztek keratyny, następnie odżywiane maską i ponownie suszone. 

Oprócz tego, że włosy są wyprostowane, to zabieg je odżywia, dodaje im blasku i poprawia ich kondycję oraz wygląd. 

Keratynowe prostowanie włosów trwa około dwie godziny, a efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet cztery miesiące. 

Reklama

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów nie można ich myć przez nawet trzy doby. Ponadto należy stosować szampony przeznaczone do włosów po takim zabiegu. 

Kto powinien się skusić na keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest skierowane do kobiet, które chcą poprawić wygląd swoich włosów. Przede wszystkim taki zabieg sprawdzi się na włosach, które się puszą i elektryzują, są matowe, a ich stylizacja jest bardzo ciężka. 

Uznaje się, że przeciwwskazaniem do wykonania keratynowego prostowania włosów są bardzo zniszczone włosy, które się kruszą i łamią. Na takich włosach efekt może być odwrotny do zamierzonego. Włosy nie staną się odżywione, lecz ich stan jeszcze bardziej się pogorszy. 

Ponadto włosy, które są często rozjaśniane oraz nie są poddawane odpowiedniej pielęgnacji, również nie powinny być poddane keratynowemu prostowaniu. 

Jak wyglądają włosy po keratynowym prostowaniu?

Dzięki keratynowemu prostowaniu można uzyskać efekt prostych włosów, które łatwo się rozczesują i stylizują. Poza tym ich wygląd się poprawia, stają się gładkie i błyszczące, a do tego przestają się elektryzować. Keratyna zastosowana podczas zabiegu jest w stanie chronić włosy przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. słońce.

Czytaj więcej:


Co zrobić, żeby farba z włosów nie schodziła?

Loki na pasek od szlafroka w kilka minut? Patent, który działa

Proste sposoby na puszyste włosy

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy