Reklama

Reklama

Manicure 2021 inspirowany naturą

Marmur jest obecnie wykorzystywany na wielu płaszczyznach. Projektanci wnętrz docenili jego walory. Czy tylko oni? W salonach stylizacji paznokci od trzech lat z powodzeniem wykorzystuje się motyw skały w zdobieniu płytki paznokcia. Wygląda na to, że w nadchodzącym sezonie ten trend ponownie przeżywa renesans. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Do tej pory klasyczne kolory miały rangę uniwersalnych i ponadczasowych. Tym razem styliści zwracają uwagę na marmurkowy print, który od kilku sezonów cieszy się zainteresowaniem. Okazuje się, że wiele pań tę sztukę zdobienia płytki paznokcia uznaje za uniwersalną. Paznokcie imitujące skałę pasują do wielu stylizacji. Są idealnym dopełnieniem eleganckiego looku i casualowej stylizacji na co dzień.

Czy wykonanie marmurkowego manicure jest czasochłonne? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że dla stylistki to żaden problem. Ważna jest umiejętność nakładania lakierów oraz perfekcyjne dobranie kolorystyki.

Regulacja skórek i odpowiedni kształt płytki paznokcia to podstawa. Klasyczny migdał zda egzamin podczas tej stylizacji. Czas na matowienie i odtłuszczanie. Pamiętajcie o bazie. Po nałożeniu dwóch warstw lakieru hybrydowego i jego utwardzeniu nakładamy czarną hybrydę. 

Reklama

Tu konieczna jest precyzja. Linie powinny być cienkie i nieregularne. Następnie przy użyciu pędzelka do zdobień próbujemy uzyskać rozmyte krawędzie nałożonego wcześniej lakieru. Jeżeli oddasz się w ręce specjalisty, możesz ze spokojem obserwować efekt. 

Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie manicure w domu, pierwsze efekty mogą pozostawić wiele do życzenia. Nie zniechęcaj się. Po kilku próbach dojdziesz do wprawy i zamierzonego efektu. Oto kilka przykładów z Instagrama. 


Zostań z nami!

Włosy wypadają ci garściami? Powód wyjaśnia dermatolog!

Czy pandemia wygaśnie? Genetycy wzięli pod lupę COVID-19. Chodzi o ścieki!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL