Reklama

Reklama

Obudź się piękniejsza!

Mówi się, że sen jest najlepszym kosmetykiem. Jeśli jednak zaniedbasz kilku wieczornych rytuałów - wcale nie wstaniesz rano piękniejsza...

Nikt nie potrafi dłużej funkcjonować bez snu. Ale nasza skóra również go potrzebuje! To właśnie podczas snu intensywnie regeneruje się i oczyszcza z wszelkich toksyn. Nocą skóra najlepiej wchłania też kosmetyki i właśnie dlatego warto dobrze przygotować ją do wielkiej odnowy!

Czysta cera - to podstawa

Niby każda kobieta wie, że demakijaż to najważniejszy zabieg, jaki powinniśmy wykonać przed snem, ale... wciąż bardzo często zdarzają nam się małe "grzeszki" na tym polu. Zmęczenie po pracy, domowe obowiązki, dziecko... - każdy pretekst jest dobry, by zapomnieć o wieczornym oczyszczeniu.

Reklama

Tymczasem demakijaż pozwala skórze pozbyć się brudu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. To dzięki niemu odżywcze składniki z kremu zostaną lepiej wchłonięte. Wniosek? Dzięki regularnemu oczyszczaniu przywitasz dzień ze świeżą, wypoczętą i wyraźnie młodszą cerą!

Kosmetyki do zadań specjalnych

Po wieczornym prysznicu warto sięgnąć po preparaty przeznaczone do stosowania na noc. Takie kremy do twarzy lub balsamy różnią się od preparatów "na dzień" znacznie bogatszym składem. Kosmetyki dzienne, nie odżywiają i nie nawilżają bowiem skóry tak intensywnie, jak te do stosowania na noc.

Wysoka koncentracja składników takich jak: peptydy, lipidy, witaminy, ekstrakty roślinne, czy komórki macierzyste zapewnia szybszą regenerację i lepsze przygotowanie naszej skóry na kolejne zmagania, których dostarczy jej następny dzień. Warto zatem mieć na swej półce kosmetyki przeznaczone do stosowania na noc. Pamiętajmy tylko o tym, by o poranku zmyć resztki kremu - najlepiej chłodną wodą, która obudzi naszą buzię do życia!

Zadbaj o oczy

Świeże spojrzenie może służyć za cały makijaż. Niemożliwe? A jednak! Przemęczone oczy, opuchnięte powieki, czy zasiniona skóra to oczywiste znaki niewyspania, które nie tylko szpecą, ale też postarzają. W dodatku bardzo trudno jest je zamaskować - potrzeba na to czasu, kosmetycznych umiejętności i najlepszych preparatów. Zamiast tego, warto zatem zadbać, by zapewnić swoim oczom porządną dawkę nocnego wypoczynku.

Świeżemu spojrzeniu sprzyjają również odpowiednie kosmetyki. Właściwie dobrany krem pozwoli nam zapomnieć o opuchliźnie i podkrążonych oczach, dzięki temu przywitamy nowy dzień piękniejsze... i młodsze!

Zregeneruj ręce

Każdego dnia nasze ręce mają kontakt z niezliczoną ilością bakterii, których można pozbyć się poprzez mycie rąk. Jak wiadomo, ta czynność nie tylko odkaża naszą skórę, lecz również ją wysusza. Jeśli dodamy do tego niszczące działanie detergentów, z jakimi ma kontakt każda pani domu, stanie się jasne, jak bardzo skóra rąk narażona jest na niszczący wpływ czynników zewnętrznych.

Dlatego warto wykorzystać noc na regenerację tej partii ciała. Zwykły krem do rąk nie przyniesie pożądanych efektów. By ratować przesuszoną skórę dłoni, trzeba działać bardziej radykalnie. Sucha, zrogowaciała skóra zmięknie i nabierze gładkości, gdy nałożysz na nią maseczkę do rąk, lub silniejszy krem, zawierający skoncentrowaną dawkę dobroczynnych substancji.

Następnie nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki. Regularnie wykonywany zabieg zaskoczy cię efektem młodszych, zadbanych dłoni!

Joanna Bielas

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy