Reklama

Reklama

Pałac Odrowążów: Świątynia biowitalności

W ostatnich latach do łask wrócił wypoczynek w zaciszu kameralnych hoteli na uboczu. Moda ta dała nowe życie Pałacowi Odrowążów w Chlewiskach. Dawny dwór obronny po dokładnej renowacji stał się jednym z najciekawszych obiektów Polsce, jednak nie tylko z powodu zabytkowej architektury.

Kompleks hotelowy Manor House SPA w Chlewiskach składa się z niegdysiejszego Pałacu Odrowążów z XII wieku, Stajni Platera z 1886 roku oraz hotelu w Termach Zamkowych. To niezwykłe miejsce, będące połączeniem piękna dawnych siedzib szlacheckich z krajobrazem 10-hektarowego, zabytkowego parku, przyciąga turystów z całej Polski. Uroki tego miejsca to jednak nie jedyny powód popularności tej lokalizacji. Okazuje się, że otoczenie zabytków i przyrody, można wykorzystać dla stworzenia wyjątkowego pod względem oferty holistycznego hotelu SPA, przywracającego witalność i dobre samopoczucie.

Reklama

Spotkanie z historią

Pałac Odrowążów w Chlewiskach należy do najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Miejsce to przez lata było także ośrodkiem rozwoju patriotyzmu i ruchów narodowościowych. Rezydencję na przestrzeni wieków zamieszkiwali Odrowążowie, Chlewiccy, Potkańscy, Sołtykowie i Platerowie. Działalność tych wielkich rodów szlacheckich przyczyniła się do pomnażania wartości historycznej tego miejsca, a także gromadzenia skarbów kultury narodowej. Co ciekawe, jeden z jego właścicieli, święty Jacek Odrowąż, jako jedyny Polak w historii doczekał się wyróżnienia w postaci posągu na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Zespół pałacowo-parkowy w Chlewiskach stanowi do dziś pomnik kultury i cenny zabytek narodowego dziedzictwa. Na terenie kompleksu znajduje się kilkanaście zabytkowych obiektów, wyjątkowych pod względem ich znaczenia w przeszłości. Wśród nich wymienić należy: basztę z XVIII wieku, stanowiącą idealny punkt widokowy na okolicę,  studnię Dobiesława z XV wieku liczącą 13 metrów głębokości, znajdującą się na przypałacowym dziedzińcu, czy Przypałacowe Kapliczki: Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka Odrowąża.

Urokliwe położenie posiadłości

Kompleks hotelowy położony jest w urzekająco pięknej okolicy, znajdującej się daleko od wielkomiejskiego zgiełku. Cisza, świeże powietrze i bliskość nieskażonej przemysłem i rolnictwem przyrody, sprzyja relaksowi i regeneracji sił.

Posiadłość otoczona jest ogromnym parkiem, wpisanym na "Listę preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej". Miejsce to jest głównym punktem spacerów gości hotelowych. Poza zielenią, śpiewem ptaków, stawami widokowymi i romantyczną architekturą ogrodową, można tu korzystać z silnych miejsc mocy czerpiących z energii ziemi i drzew. To nie żart, wszak na terenie tego mazowieckiego kompleksu oddziaływanie energetyczne sięga nawet 30 000 j. Bovisa (neutralny poziom dla człowieka to ok. 6500 j. w tej skali), dlatego jest on nazywany Polskim Centrum Biowitalności.

Zwiedzanie posiadłości ułatwiają specjalnie przygotowane ścieżki edukacyjne: historyczna, przyrodnicza i rekreacyjna, dzięki którym można trafić do pięknych miejsc i urokliwych zakątków.

Dla duszy, ciała i umysłu

Stres, pośpiech, brak czasu dla siebie - to rzeczywistość wielu z nas. W dłuższej perspektywie, taki styl życia odbija się na zdrowiu i samopoczuciu. W końcu organizm sam zaczyna domagać się odpoczynku i zastrzyku energii. Na szczęście istnieją sposoby, by odzyskać równowagę. To właśnie w tym celu powstały biowitalne SPA, takie jak to mieszczące się w mazowieckim kompleksie.

Eksperci z Manor House SPA  uważają, że  zdrowie i dobre samopoczucie zależą od poziomu energii życiowej, a czas spędzony w miejscach o wysokiej biowitalności jest bezcenny dla ciała i ducha, sprzyja regeneracji sił i poprawie kondycji organizmu, wzmacnia kreatywność, motywację do działania i radość życia. Jak zatem pobudzić siły witalne? Można to zrobić na wiele sposobów.

Dla przykładu w przyhotelowym parku kryje się energetyczny Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Piramidą Horusa, spiralą energetyczną i Ogrodem Zen. W tym miejscu goście zażywają  dobroczynnej energii. Godny polecenia jest też autorski program odmładzający Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia, bazujący na umiejętności autoregeneracji organizmu. Stosowane tu rytuały pobudzają jego naturalną zdolność do samouzdrawiania na poziomie komórkowym, skutecznie oczyszczają i odblokowują przepływ energii w ciele.

W kompleksie  hotelowym mieszczącym się w posiadłości znajdują się także nowoczesne Gabinety Bioodnowy. Takie miejsca specjalizują się w oryginalnych terapiach energetycznych, które nie tylko pozwalają odzyskać harmonię, ale także przywracają ukryte siły witalne organizmu. Innymi sprzyjającymi zdrowiu atrakcjami są Łaźnie Rzymskie, w których można skorzystać z seansów w płótnach, wysokie wanny do japońskich kąpieli ofuro (także we dwoje!) czy bezchlorowy basen z ożywioną wodą, idealną dla skóry wrażliwej.

Manor House SPA to niezwykłe miejsce wykorzystujące klimat arystokratycznego pałacu, naturalną predyspozycję terenu słynącego z prozdrowotnego wpływu na organizm (oddziaływanie energetyczne) oraz dające ogromne możliwości pod względem oferty SPA. To zdecydowanie najlepsze miejsce dla każdej osoby, która czuje, że jej organizm domaga się regeneracji i opieki profesjonalistów.

Artykuł powstał we współpracy z Manor House SPA

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje