Reklama

Reklama

Pięć sposobów na pękające pięty

Gładkie pięty bez tarki

Wypróbuj domowe mikstury.

1. Odwar ziołowy

W równych proporcjach zmieszaj suszone ziele kozieradki, żywokostu i krwawnika. Garść tej mieszanki wsyp do garnka i zalej dwoma litrami wody. Gotuj przez pół godziny. Gdy odwar ostygnie, wymocz w nim stopy, a na zakończenie osusz je. Zabieg nawilża stopy i przyspiesza gojenie pęknięć naskórka. Powtarzaj go raz dziennie.

2. Kąpiel w soli bocheńskiej

Do miski z gorącą wodą wsyp trzy łyżki soli bocheńskiej (inaczej zwanej jodowo-bromową). Można ją kupić m.in. w aptekach i sklepach zielarskich. Przez 20 minut mocz stopy w otrzymanym roztworze, a potem wytrzyj do sucha. Kąpiel działa antyseptycznie i odświeżająco. Stosuj ją co drugi dzień.

Reklama

3. Peeling cukrowy

Zmieszaj trzy łyżki oliwy z oliwek z taką samą ilość cukru. Słodką, oleistą masę wcieraj w stopy przez kilka minut, po czym spłucz stopy ciepłą wodą. Taki peeling należy zafundować sobie codziennie.

>>>Na kolejnej stronie przepis na genialną maseczkę jogurtową<<<

4. Maseczka jogurtowa

Zmieszaj kilka łyżek jogurtu, naturalnego miodu, odrobinę octu jabłkowego i kilka kropli oliwy z oliwek. Otrzymaną papkę wsmaruj w pięty i zostaw na dwadzieścia minut. Po zabiegu umyj stopy. Maseczkę powtarzaj raz na dwa dni.

5. Krem do stóp z witaminą

Wyciśnij na dłoń odrobinę kremu do stóp i zmieszaj go z rozgniecioną kapsułką witaminy A. Miksturę wmasowuj w pięty. Powtarzaj to codziennie.

Zobacz także:


Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy