Reklama

Reklama

Po włosku

Jeżeli po czesaniu znajdujesz na szczotce 100- 150 włosów, nie martw się – to normalne zjawisko. Jeżeli jednak jest ich więcej, działaj!

Przeciętnie włosy rosną z prędkością 1,5 centymetra na miesiąc, a po pięciu latach wypadają. Czasem jednak tracimy ich zbyt wiele lub za szybko. Bardzo często ma to miejsce właśnie teraz, na jesieni.

Przyczyną jest zła dieta powodująca niedobór witamin, składników mineralnych oraz aminokwasów. Ogromy wpływ ma także wysoki poziom stresu, stosowanie niektórych leków, a także wyziębienie głowy lub odwrotnie – przegrzanie pod czapkami. Niebagatelne znaczenie ma suszenie gorącym powietrzem z suszarki i używanie lokówek lub prostownic.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów zrezygnuj z ich farbowania i trwałej. Myj je tak często, jak tego wymagają, ale susz letnim strumieniem powietrza koniecznie nakładając przedtem preparaty ochronne. Przestrzegaj diety: ogranicz węglowodany, tłuszcze zwierzęce, ostre przyprawy, kawę i alkohol. Spożywaj potrawy z zawartością białka zwierzęcego, roślinnego oraz wit. A, B, E i H.

Reklama

Pomoc z natury

Mikstura z miodu. Łyżkę miodu spadziowego zmieszaj z 1/4 szklanki soku z cytryny i 1/4 szklanki soku z aloesu. Lekko podgrzej, wetrzyj w skórę głowy, pozostaw na 30 minut i dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Cytrynowa płukanka. Szklankę soku z cytryn zmieszaj ze szklanką wody destylowanej. Nanieś na włosy po ostatnim płukaniu.

Kompres z olejku. Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Mieszankę nałóż na włosy i przeczesz je grzebieniem, by dobrze rozprowadzić. Zmyj po 30 min.

Maska jajeczna. Ubij białko na sztywną pianę, a następnie połącz z żółtkiem. Rozprowadź na wilgotnych włosach, wmasuj w skórę głowy. Owiń folią i ręcznikiem. Zmyj po 20 min.

JOG

Tele tydzień 45/2011

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy