Reklama

Reklama

Przywróć włosom młodość

Czas pozbawia je koloru, sprężystości i blasku…

Wygładź i wzmocnij

Z wiekiem włosy stają się suche i szorstkie, tracą sprężystość. Ratunkiem będą dla nich odżywcze maseczki. Doskonałe właściwości nawilżające ma awokado. Zmiksujmy pół owocu z łyżką oliwy, oleju sojowego lub arganowego i nałóżmy na włosy.

Owińmy głowę folią spożywczą i ręcznikiem. Pozostawmy na 30 minut, a następnie umyjmy włosy. Wygładzająco, nawilżająco i wzmacniająco działa na nie także olejowanie. Przeprowadzajmy je 1-2 razy w tygodniu przez miesiąc. Łyżeczkę wybranego olejku rozetrzyjmy w dłoniach i wmasujmy we włosy na noc.

Reklama

Rada
Pamiętajmy, aby po umyciu głowy dokładnie ją spłukać. Resztki szamponu i odżywki nadmiernie bowiem obciążają i przesuszają włosy.

Zapobiegaj wypadaniu

Dojrzałe włosy nie tylko wolniej rosną, ale też więcej ich tracimy. Aby pobudzić cebulki do aktywności, wcierajmy w skórę głowy sok z czarnej rzodkwi. Ma niezbyt przyjemny zapach, ale stosowany regularnie przez kilka tygodni wzmocni włosy, doda im blasku i zlikwiduje łupież.

Jeśli nie chcemy za każdym razem trzeć rzepy i wyciskać z niej soku, możemy przygotować mieszankę alkoholową o dłuższej trwałości. Łączymy w tym celu szklankę czystej wódki z dziesięcioma łyżkami soku z rzodkwi. Miksturę wcieramy w skórę głowy przed każdym myciem.

Dodaj objętości

Aby fryzura z cienkich, osłabionych włosów ładnie wyglądała, trzeba dodać jej objętości. Pomoże nam w tym masaż skóry głowy. Wykonujmy go regularnie przed każdym myciem. Poprawimy w ten sposób ukrwienie skóry i sprawimy, że kosmyki uniosą się u nasady. Masaż możemy zastąpić intensywnym szczotkowaniem. Nie używajmy jednak plastikowych ani metalowych szczotek. Najlepsze są z naturalnego włosia albo drewniane.

Zatrzymaj kolor

Siwieniu nie zapobiegniemy, ale pierwsze srebrne nitki możemy ukryć. Ciemne włosy płuczmy po myciu w mocnym wywarze z kory dębu, zielonych łupin orzecha włoskiego (mogą być suszone) lub szałwii. Siwiejącym rudym lub jasnobrązowym włosom przywrócimy kolor, płucząc je w wywarze z łupin cebuli.

Blondynki natomiast mogą przywrócić włosom jasny kolor, płucząc je w wywarze z rabarbaru, rumianku albo w soku z cytryny. Aby zabarwić włosy, płukanki należy stosować regularnie przez kilka lub kilkanaście tygodni.

Uwaga!
Wywar z kory dębu mieszajmy z octem jabłkowym, aby uniknąć efektu szorstkości i sztywności włosów.Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje