Reklama

Reklama

Stylizowane wiatrem

Fryzury stylizowane wiatrem to uczesania wyglądające naturalnie, a przy tym niezwykle proste do wykonania.

Tworzy się je przede wszystkim z włosów rozpuszczonych, pozostających w kontrolowanym nieładzie bądź stanowiących "potargane", niesforne wręcz stylizacje. Fryzury takie to propozycje dla posiadaczek włosów sięgających co najmniej linii ramion - im włosy dłuższe, tym lepiej.

Stylizacja wiatrem dla włosów średniej długości

Aby móc wyczarować efekt "stylizacji wiatrem" należy w pierwszej kolejności umyć włosy, a następnie nałożyć odżywkę. Po osuszeniu włosów ręcznikiem nakładamy piankę dodającą objętości i zabieramy się za suszenie i stylizację.

Fryzura zyska na objętości, kiedy podczas suszenia włosów pochylimy głowę w dół, zaś strumień letniego powietrza będziemy kierować od skóry głowy ku końcówkom włosów. Po wysuszeniu zauważymy efekt tzw. nieładu, aczkolwiek, aby utrzymać fryzurę w ryzach stylizujemy pojedyncze pasma za pomocą żelu bądź wosku. Końcowy efekt spryskujemy odrobiną lakieru.

Reklama

Artystyczny nieład na włosach długich

Aby wykonać na długich włosach fryzurę stylizowaną wiatrem, wystarczy po umyciu kosmyków wetrzeć w końcówki płynny jedwab, a na resztę włosów nałożyć piankę dodającą objętości. Posiadaczki prostych włosów do ich wysuszenia powinny używać suszarki i płaskiej, prostokątnej szczotki, która dodatkowo wygładzi kosmyki.

Panie o włosach kręconych powinny pozostawić je do samoistnego wyschnięcia, aby zachować naturalne loki. Ponadto włosy kręcone, kiedy są już lekko podsuszone, można wystylizować za pomocą lokówki, która nada lokom jeszcze ładniejszy skręt. Przed zastosowaniem lokówki pamiętać należy o aplikacji środka termoochronnego, by pasemka nie zostały popalone i nie zaczęły się rozdwajać.

Wysuszone i wystylizowane długie włosy na koniec roztrzepujemy dłońmi i utrwalamy odrobiną lakieru.

Materiał przygotowany przez

Klinka Handsome Men

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje