Reklama

Reklama

Sześciu wspaniałych

Lista składników, które działają odmładzająco na naszą skórę, jest krótka. Reszta to niewiele znaczące dodatki. Poznaj wielką szóstkę.

1. Witaminy i minerały

Gdy pojawiają się oznaki starzenia, warto sięgnąć po kosmetyki z witaminami i minerałami. Szczególnie cenne są witaminy: C i E oraz mikroelementy (wapń, magnez, miedź). Witamina C redukuje obrzęki i cienie pod oczami. Pobudza też wytwarzanie kolagenu, który uelastycznia i wygładza skórę. Witamina E chroni ją przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Wapń – zapobiega podrażnieniom skóry, magnez – ułatwia przyswajanie witaminy C, a miedź poprawia jędrność i elastyczność.

2. Dobroczynny retinol

Retinol to witamina A w czystej postaci. Jest niezwykle cennym składnikiem kosmetyków przeciw starzeniu się skóry (antyaging), ponieważ stymuluje proces odnawiania komórek. Skóra dojrzała odnawia się dużo wolniej niż młoda, dlatego po 35. roku życia warto stosować kosmetyki z retinolem. Dzięki temu nasza cera będzie gładsza i bardziej jędrna. Retinol pobudza też produkcję kolagenu.

Reklama

3. Odmładzające kwasy

Większość kosmetyków dla pań dojrzałych zawiera kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w naszym organizmie, dlatego jest łatwo przyswajalny przez skórę. Kwas ten, wnikając w jej głębsze warstwy, sprawia, że inne cenne substancje z kremów czy balsamów są lepiej wchłaniane. Rolą tego składnika jest też utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia cery i w konsekwencji poprawienia jej sprężystości.

4. Wzmacniający kolagen

Kolagen to białko odpowiedzialne między innymi za elastyczność naszej skóry. Niestety, z wiekiem zaczyna nam go ubywać. Dlatego warto sprawdzać, czy kupowane przez nas kremy i balsamy zawierają ten składnik. Jest on bardzo cenny, ponieważ spłyca zmarszczki i nadaje skórze sprężystości

5. Ekstrakty i olejki roślinne

Trudno zachować młodość skóry bez jej dobrego nawilżenia i odżywienia. Doskonale radzą sobie z tym kosmetyki zawierające wyciągi z roślin i olejki. Szczególnie cenne są ekstrakty zbóż, które spowalniają procesy starzenia się cery oraz olej macadamia, poprawiający jej elastyczność.

6. Nowe składniki

Zastrzyki z botoksu to jedna z najskuteczniejszych metod likwidowania zmarszczek, ale też dość droga. Alternatywą dla tego zabiegu są kosmetyki ze składnikami o właściwościach zbliżonych do botuliny. Zwykle zawierają one jeszcze dodatkowe substancje odmładzające, m.in. peptydy (rodzaj aminokwasów budujących białko), przeciwutleniacze i witaminy

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama