Reklama

Reklama

Twoje nocne, domowe SPA

Wiecznie w biegu, na najwyższych obrotach. W miejskim pędzie i zgiełku trudno znaleźć czas, by choć na chwilę się zrelaksować, zadbać o siebie. Nałożyć maseczkę, wyciszyć się. Szybkie tempo życia sprawia, że zwyczajnie zapominamy o tym, jak ważne jest, by wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby.

Chronokosmetyka - rewolucja w pielęgnacji

Ten wewnętrzny głos, nasz naturalny cykl, jest niezwykle ważny. Dziś wiedze o nim wykorzystuje się w procesach produkcji skutecznych kosmetyków do pielęgnacji.

Wolisz pracować rano, a wieczorem szukasz chwili wytchnienia? Nie tylko my funkcjonujemy inaczej o różnych porach dnia. Nasze komórki też mają zupełnie inne potrzeby i zadania rano i wieczorem.

Chronokosmetyka to metoda pozwalająca wykorzystać tę wiedzę w pielęgnacji. Bazuje na odkryciach chronobiologii, nauki, która bada nasz wewnętrzny rytm biologiczny i to, jakie zjawiska zachodzą w organizmach pod wpływem zmian pór roku i następstwa nocy i dni.

Reklama

- Należy pamiętać o tym, że wraz ze zmieniającą się porą dnia, zmienia się sposób, w jaki pracuje nasze ciało. Od rana do wieczora skóra atakowana jest przez szkodliwe promieniowanie komputerów, UV, miejski smog. Jej komórki bronią się przed szkodliwymi czynnikami, przez co wolniej się namnażają. Natomiast w nocy komórki namnażają się, więc skóra szybciej się regeneruje - tłumaczy Łukasz Pyzioł, dyrektor Działu Nauki, Badań i Rozwoju marki Dermika.

 By osiągnąć lepsze efekty i by pielęgnacja była skuteczna, warto wsłuchiwać się w swój naturalny zegar biologiczny i pamiętać o tym, że skóra ma za zadanie bronić się aż do zmierzchu i regenerować wieczorem i w nocy. Dlatego tak ważne jest dostarczanie składników, które pozwolą cerze jak najlepiej spełniać te funkcje i równocześnie zaspokoją jej potrzeby.

Działaj nocą

Nasza skóra zaczyna się starzeć już około 25. roku życia. Choć czasem nie widać tego gołym okiem, to wtedy mechanizm odpowiedzialny za jej regenerację zaczyna spowalniać. W efekcie każdej nocy tworzy się coraz mniej nowych, młodych komórek. Systemy naprawcze skóry z biegiem lat potrzebują dodatkowego wsparcia.

Tę błędną spiralę starzenia można odwrócić korzystając z możliwości chronokosmetyki. Produkty pielęgnacyjne stworzone z myślą o naturalnym zegarze biologicznym organizmu lepiej zaspokajają potrzeby skóry zmieniające się w trakcie dnia i są bardziej skuteczne.

Jeśli zależy nam, by spowolnić proces starzenia się komórek i odwrócić jego efekty, nie należy lekceważyć kremów przeznaczonych do stosowania na noc. To one odpowiednio zregenerują skórę. Wspomogą również jej procesy naprawcze i pobudzą regenerację komórek, by przybywało ich więcej. Odpowiednio dobrana formuła pozwoli też wzmocnić cerę przed kolejnym dniem pełnym wyzwań.

Systematyczność i odpowiednie dobranie kosmetyków są kluczem do skutecznej pielęgnacji. Wybierając krem pamiętajmy o tym, by odpowiadał on naszemu wiekowi i był przeznaczony do naszego typu cery. Kluczowe jest też zaspokajanie potrzeb skóry i wspomaganie jej zadań, które zmieniają się wraz z upływem dnia. Tylko w ten sposób możemy przyspieszyć regenerację komórek i zahamować starzenie się skóry.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy