Reklama

Reklama

Uśmiechnij się!

Uwaga! Czasem lepsze bywa wrogiem dobrego. Zęby po estetycznych poprawkach i wybielaniu nie zawsze gwarantują idealny efekt. Kto ma uśmiech jak marzenie, a kto o takim może na razie pomarzyć?

Od ucha do ucha! - 10/10

Szczery i szeroki uśmiech, jaki prezentuje Małgorzata Kożuchowska (41), może budzić zazdrość. Aktorka jest świadoma swojego atutu: zdrowych, idealnie zadbanych, równych i śnieżnobiałych (ale nie przesadnie wybielonych!) zębów. Nic - tylko podziwiać!

W zgodzie ze sobą - 9/10

Pewność siebie i akceptacja drobnych niedoskonałości potrafią upiększać! Mimo delikatnie skręconych ku środkowi jedynek, Anna Mucha (32) śmieje się chętnie i spontanicznie. Lekkie skrzywienie zębów nadaje jej uśmiechowi rys indywidualności.

Reklama

Z charakterem - 8/10

Górne zęby Kate Hudson (33) są proste, mają delikatnie i naturalnie zróżnicowane kształty, a ich odcień nie przykuwa uwagi. Linia boczna dolnej szczęki jest nieco zaburzona. Do ideału trochę brakuje. Ale tylko trochę! Najważniejsze, że aktorka śmieje się całą sobą!

Lekki zgrzyt - 7/10

Uśmiech Cheryl Cole (29) jest bliski ideału. Może nawet za bliski. Biel zębów jest zbyt wypracowana, ale pasuje do wizerunku piosenkarki. Z kolei zgryz Cheryl nie jest prawidłowy: wskazuje na to granica między górnymi jedynkami, która jest delikatnie przesunięta względem środka twarzy.

Problem proporcji - 6/10

Kirsten Dunst (30) ma równe zęby, ale są one zbyt krótkie w stosunku do dziąseł. Nic dziwnego, że uśmiech aktorki jest mało wyrazisty. Mały zabieg chirurgiczny wykonany na jej dziąsłach przywróciłby proporcje między "bielą a czerwienią" uśmiechu.

Korygować czy nie? - 5/10

Anna Paquin (30) uczyniła z diastemy, czyli przerwy między jedynkami, znak rozpoznawczy, podobnie jak z dość wydatnych kłów. Osobom o podobnym uśmiechu, ale niższej samoocenie polecam wizytę u ortodonty i stomatologa estetycznego.

Jak przyklejony - 3/10

Czasem dążenie do perfekcji może się źle skończyć. Zęby Britney Spears (30) są jednolicie białe i sztucznie wyrównane (wszystkie niemal tej samej długości!). Wyglądają bardzo nienaturalnie. Nie pasują też do typu urody piosenkarki.

Irena Krzywicka - stomatolog Dental Office

SHOW 19/2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy