Reklama

Reklama

Warkocz glamour

Korony, kłosy i kucyki kojarzą ci się ze szkołą? To już przeszłość! Dziś wypada tak się czesać nawet na wielkie gale. Nasz ekspert zdradza, jak niepozorny splot zmienić w efektowne upięcie.


Korona z włosów

Tworzący koronę warkocz Scarlett Johansson (27) to świetna fryzura na lato. Sprawdzi się zarówno na przyjęciu weselnym, jak i na rozgrzanej słońcem plaży.

To uczesanie zrobisz z włosów półdługich. Po umyciu nałóż krem wygładzający, wysusz, a następnie zaczesz pasmo zza ucha do góry i zacznij zaplatać. Dobieraj na zmianę lewe i prawe pasma, oplatając stopniowo całą głowę. Sama decydujesz, czy warkocz będzie zwarty, czy luźniejszy. Kiedy zapleciesz już włosy na całej długości, upnij końce wsuwkami w miejscu, od którego zaczęłaś. To nic trudnego, a będziesz wyglądała wyjątkowo. Jeszcze tylko lakier i jesteś gotowa!

Reklama

Opleciony kok

Luźny splot plus kok-supeł Bérénice Bejo (36) dają efekt niewymuszonej, subtelnej elegancji.

Ta fryzura wymaga długich włosów. Na mokre nałóż serum wygładzające, które zadba o ich kondycję oraz je nabłyszczy. Potem wysusz włosy, z lewej strony wybierz trzy luźne pasma i dobieraj do nich kosmyki z dołu, tworząc warkocz. Resztę włosów delikatnie podtapiruj i zbierz z końcówkami splotu. Zwiń je w delikatny kok i zepnij.

Zaplątana klasyka

Dobierany warkoczyk połączony z kucykiem ładnie podkreśla wydatne kości policzkowe Jennifer Morrison (33).

To świetne rozwiązanie, jeśli nie masz zbyt wiele czasu, a chcesz wyglądać efektownie. Zrób przedziałek po lewej stronie i zacznij zaplatać ścisły warkocz, dobierając od zewnątrz pasma z prawej i lewej strony. Zapleć go na całej długości i zabezpiecz gumką. Resztę włosów natapiruj i zepnij w kucyk. Owiń go końcem warkocza, podepnij wsuwkami i nabłyszcz lakierem.

Adam Modrowski - Stylista fryzur współpracujący z marką John Frieda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje