Reklama

Reklama

Weekend dla ciebie

Raz na jakiś czas każdej z nas to się należy! Jeżeli tylko masz wolny weekend, poświęć go... sobie. W domowym spa wypoczniesz i wypiękniejesz.

Choć termin spa (łac. sanitas per aquam) oznacza zdrowie dzięki wodzie, zabiegi dotyczą przede wszystkim pielęgnacji urody. Nie jest to jednak szybka wizyta u kosmetyczki, ale spokój i wygoda, cisza lub relaksująca muzyka, łagodne światło świec i kosmetyki o bajecznych zapachach. Ten brak pośpiechu i zajęcie się wyłącznie sobą procentuje promienną cerą, wyciszeniem i potężną dawką energii.

Spa możesz zafundować sobie w domu. Najlepiej poświęć na to weekend, a zacznij już od piątkowego wieczoru. Wcześniej przygotuj kosmetyki, pachnące świece, miękkie ręczniki, wygodny szlafrok. Sprawdź, czy masz wszystko w lodówce (czyli produkty dietetyczne) i zapas wody.

Reklama

Poinformuj rodzinę i znajomych, że jesteś dla nich wyłącznie w bardzo ważnych sprawach i wycisz komórkę. Wyłącz komputer i schowaj wszystko to, co jest związane z pracą. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie sama przeżyć całego weekendu, na jeden dzień zaproś przyjaciółkę lub w niedzielę umów się z nią na spacer.

Pamiętaj jednak, aby nie rozmawiać o kłopotach (pracy, złym szefie, dzieciach, upływającym czasie, chorobach, itd). I uwierz, że po takim weekendzie inaczej spojrzysz na świat. Więc do dzieła!

Piątek: Peeling

Wieczór poświęć oczyszczaniu skóry. Dokładnie zmyj makijaż i zrób peeling. Gdy masz cerę suchą lub wrażliwą, wybierz preparat enzymatyczny. Do cery tłustej dobry będzie typu peel-off. Nie masz kłopotów ze skórą? Oczyść ją peelingiem mechanicznym (z ziarenkami) lub gommage (po zaschnięciu, ściera się dłońmi). Pamiętaj o oczyszczeniu dekoltu.

Czas na ciało. Użyj gotowego peelingu gruboziarnistego lub przygotuj sama np. z jogurtu z łyżką fusów z kawy. Wykonaj masaż (w kierunku serca). Nałóż balsam i idź do łóżka.

Sobota: Regeneracja


Ten dzień spędzisz w szlafroku. Zacznij od kąpieli. Do wanny z ciepłą wodą wlej pachnący płyn i dodaj kilka kropli olejku np. lawendowego. Bardzo dobre są preparaty dwufazowe: warstwa mleczna zawiera olejki i substancje nawilżające, a kąpielowa środki myjące i tworzące pianę. Kąpiel powinna trwać najwyżej 15 minut.

Przed zanurzeniem się nałóż na twarz maseczkę odżywczą (np. algową). Po wyjściu z wanny, osusz ciało i nanieś balsam. Przez cały dzień nakładaj maseczki (np. nawilżające, z ampułką, napinające).

Niedziela: Relaks

Nie śpij za długo, bo nadmiar snu jest tak samo niezdrowy, jak jego niedobór (najlepszy jest trwający wielokrotność 90 minut, a więc np. 7,5 godz.). Czas się nieco poruszać. Możesz poćwiczyć w domu albo iść na spacer. Pamiętaj o głębokich oddechach, wtedy dobrze dotleniasz organizm. Przez cały dzień popijaj soki.

Z owoców cytrusowych ułatwiają trawienie i pomagają usunąć toksyny z organizmu. Z jabłek dają uczucie sytości, regulują trawienie oraz utrudniają przyswajanie tłuszczów. Jeśli przygotowujesz soki w domu, koniecznie rozcieńczaj je wodą mineralną. Świeżo wyciskane są bardzo esencjonalne, mogą obciążać przewód pokarmowy.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje