Reklama

Olejowanie – naturalnie odżywi włos

Jak to zrobić?

1. Olejowanie na sucho i mokro

Olej można nakładać na suche włosy lub zwilżone np. mgiełką z aloesem. Wlej go do szklanki (20-50 ml) i włóż do ciepłej wody, by się ogrzał. Nanieś go równomiernie na włosy (i skórę głowy) i zrób kilkuminutowy masaż - poprawi ukrwienie skóry i cebulek włosowych. Nałóż na włosy czepek kąpielowy i ciepły ręcznik (możesz go na chwilę powiesić na kaloryferze). Olej trzyma się na włosach od 30 minut do kilku godzin - to zależy od rodzaju włosów (patrz ramka po prawej stronie). Na koniec dwukrotnie umyj włosy delikatnym szamponem.

Reklama

2. Olejowanie z odżywką do włosów

Olej może być dodatkiem do odżywek i masek do włosów - tych kupionych w sklepie, jak i samodzielnie sporządzonych. Wtedy nakłada się odżywkę do włosów na zagłębienie w dłoni i spryskuje (lub polewa) ją olejem, miesza palcem. Nakłada się i dalej postępuje jak w punkcie pierwszym. Pamiętajmy jednak, by do tego typu olejowania nie używać odżywek z silikonami - zmniejszają możliwość wniknięcia oleju między łuski włosa.

3. Olejowanie końcówek włosów 

Ta metoda to SOS dla bardzo suchych i zniszczonych końcówek. Oleje można nakładać na końcówki włosów zarówno przed myciem głowy, jak i po nim - wtedy dodatkowo olej chroni przed gorącym nawiewem suszarki.

Dobierz odpowiedni olej do rodzaju włosów

Włosy o niskiej porowatości

To włosy zdrowe, ładnie połyskujące i... trudne do stylizacji. Nie wymagają intensywnej pielęgnacji, bo są odżywione i dobrze trzymają wilgoć. Można je olejować 1 raz w tygodniu, ale nie częściej. Dla nich dobre są oleje: kokosowy, arganowy.

Włosy o średniej porowatości

Są zdrowe, ale trochę uszkodzone np. przez częste używanie suszarki lub prostownicy. Zalecane jest olejowanie 1-2 razy w tygodniu olejem jojoba, z orzechów makadamia.

Włosy o wysokiej  porowatości

To włosy, które są suche (z natury lub zniszczone), puszą się, szybko wysychają. Można je olejować 2 razy w tygodniu olejami: migdałowym, z awokado, z pestek malin.

Na to uważaj

Nie stosuj za często.  Olejowanie włosów robi się zazwyczaj nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Zbyt częste olejowanie może bardzo obciążać włosy lub je przewilżyć - wtedy będą wyglądały na brudne.

Zwróć uwagę na olej.  Powinien być naturalny,  przebadany dermatologicznie i pod względem alergologicznym. Wtedy unikniesz problemów ze skórą głowy. Taki olej kosztuje od 20 zł.


Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy