Reklama

Reklama

Kuba: miejsca, które musisz zobaczyć i rzeczy, których musisz spróbować

Piaszczyste plaże to nie jedyny powód, dla którego Kuba stała się jednym z najmodniejszych kierunków turystycznych. Porywająca historia, niepowtarzalna architektura i bogactwo kulturowe zachwycają tak bardzo, że chce się tam wracać co roku.

Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że Kuba oferuje alternatywną rzeczywistość. Wystarczy wsiąść w samolot, by przenieść się do kraju, w którym średnie temperatury powietrza w dzień nie spadają poniżej 25°C. Muzyka na ulicach nie cichnie, rum leje się strumieniami, ludzie nie przestają się uśmiechać, mimo że ich rzeczywistość wcale nie jest łatwa. Piękne plaże, stare amerykańskie samochody, kolonialna architektura i aromatyczne cygara - z tym kojarzy nam się Kuba. Wszystko to sprawia, że kierunek ten z roku na rok staje się coraz popularniejszy, również wśród turystów z Polski: na Kubę polecimy ze sprawdzonym i godnym zaufania biurem podróży Itaka. Co jeszcze warto wiedzieć o wyspie jak wulkan gorącej?

Reklama

Hawana

Chyba każdy z nas widział zdjęcia ulic Hawany, na których stoją piękne oldtimery, ktoś pali cygaro, dzieci grają w piłkę nożną. To nie są pozowane fotografie, dokładnie tak wygląda stolica Kuby. Życie płynie tam powoli, choć niełatwo. Jednocześnie nikt nie narzeka - radosne "hola amigos" usłyszymy na każdym kroku.

Zwiedzanie stolicy warto rozpocząć od La Habana Vieja, czyli starego miasta, które w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następie możemy przejechać się starym amerykańskim samochodem po Malecón - słynnej promenadzie, która jest miejscem spotkań Kubańczyków.Będąc w Hawanie obowiązkowo powinniśmy zwiedzić fabrykę rumu oraz zobaczyć, jak produkuje się cygara. Prawdziwy klimat stolicy poczujemy w ulubionym barze Ernesta Hemingwaya - El Floridita. Idąc szlakiem Hemingwaya, polecamy również napić się mojito w słynnym  Bodequita del Medio. 

Trinidad

Kolejnym miejscem, które znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jest Trinidad nie bez przesady nazywany najbardziej urokliwym miasteczkiem Kuby. Dawniej był jednym z największych ośrodków handlu trzciną cukrową.Jego kolonialna historia uwidacznia się m.in. w architekturze. Różnokolorowe domy, które stały się plenerem dla większości kubańskich teledysków, zachwycają również turystów, dlatego miejscowość odwiedzana jest tłumnie. Obowiązkowym punktem wycieczki do Trinidadu jest odpoczynek w Taberna La Canchanchara. Znajduje się ona w pięknej rezydencji i to właśnie tam możemy spróbować oryginalnego drinka canchanchara przyrządzanego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Warto również przejść się na targ, by kupić unikatowe kubańskie rękodzieło. Wieczorem obowiązkowo powinniśmy się wybrać do Casa de la Musica, by wraz z miejscowymi zatańczyć salsę i mambo przy muzyce granej na żywo.

Plaże Cayo Santa Maria i Cayo Coco

Nie zapominajmy, że jesteśmy na egzotycznej wyspie.

Kuba elektryzuje latynoamerykańskimi rytmami i zaciekawia niezwykłą historią, ale również przyciąga rzesze turystów spragnionych słońca i piaszczystych plaż. Jeśli szukamy odpoczynku, nie będziemy zawiedzeni. Piasek jest tam miękki jak mąka, można całymi dniami leżeć w cieniu palm, sącząc zimne mojito i patrzeć na lazurową wodę.

Gdy tylko nabierzemy ochoty na aktywność, warto wybrać się w rejs katamaranem, by zanurkować i zobaczyć niezwykły podwodny świat Karaibów: rafę koralową, żółwie morskie i tęczowe ryby.

 

Artykuł powstał we współpracy z biurem podroży Itaka.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy