Reklama

Reklama

Nad modrym Dunajem

Stolica Austrii zachwyca piękną architekturą, bujną przyrodą, muzyką, którą możemy usłyszeć na każdym kroku, a także ... pralinami!

Przez całą wycieczkę po Wiedniu towarzyszyć nam będą cudowne krajobrazy. Po pierwsze, "uhonorowany" walcami Dunaj. Jego modre fale można podziwiać aż z... czterech brzegów - z obu części miasta oraz ciągnącej się wzdłuż wąskiej wyspy-parku pośrodku nurtu.

Po drugie, niemal z każdego punktu widać otaczające stolicę pasmo górskie i miejsce wypoczynku mieszkańców - Las Wiedeński. Z jednego ze wzgórz, Kahlenbergu, dowodził król Jan III Sobieski podczas odsieczy w 1683 roku.

Ulicami płynie muzyka...

Gdy już zanurzymy się w stare miasto, nie możemy nie dostrzec jego perły - katedry św. Szczepana. Monumentalna świątynia jest arcydziełem gotyku i baroku. Kryje grobowce władców oraz średnio wieczne dekoracje.

Reklama

Niedaleko od niej znajdziemy inną dumę Wiednia, czyli Dom Mozarta. To w nim Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował m.in. operę "Wesele Figara". Nie raz na ulicach usłyszymy utwory mistrza odgrywane przez muzyków lub... z pudełek-pozytywek ze słynnymi wiedeńskimi pralinkami.

Na naszej trasie nie sposób także przejść obojętnie obok Hundertwasserhaus, oryginalnej kamienicy o zaskakujących kształtach oraz pełnych przepychu budynków będących niegdyś siedzibami Habsburgów, m.in. położonego w centrum Hofburga. Zachęcamy także do odwiedzenia jeszcze okazalszego Pałacu Schönbrunn, mieszczącego się na obrzeżach Wiednia.

WBS

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy