Reklama

Reklama

Weekend z przyjaciółkami: Jak go zaplanować?

Na przyjaciółki zawsze można liczyć. Coraz częściej bywa jednak tak, że z braku czasu wasza relacja ogranicza się do rozmów na portalach społecznościowych i telefonów. Chciałybyście w końcu to zmienić i wyrwać się gdzieś razem. Nie wiecie, jak zorganizować taki wyjazd? Nic prostszego!

Najważniejsze (i często najtrudniejsze)  jest dopasowanie terminu, który będzie odpowiadał wszystkim uczestniczkom. Jeśli data jest już wybrana, pozostaje zastanowienie się, co chciałybyście robić - wypoczywać i relaksować się, oddać się beztroskiej zabawie czy spędzić ten czas aktywnie.  Mamy kilka propozycji, które powinny zaspokoić wszystkie wasze oczekiwania.

Relaks w SPA

Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wspólna wycieczka do SPA. Nie wymaga zbyt wielkiego przygotowania, a planowanie ogranicza się do wyboru miejsca, rezerwacji hotelu i zapakowania się w samochód. Na miejscu niczym nie musicie się przejmować, jedynym problemem będzie dobranie odpowiednich zabiegów.

Coraz więcej ośrodków ma w swojej ofercie specjalne pakiety na tzw. babski weekend, które obejmują zniżki i propozycje zabiegów.  Im wcześniej rozpoczniemy poszukiwania hotelu, tym łatwiej znajdziemy ciekawe oferty cenowe. 

Reklama

Baseny termalne i chatka w górach

Jeśli martwicie się, że zwykłe SPA nie wypełni waszego czasu w całości, doskonałym rozwiązaniem będzie wspólna wyprawa na baseny termalne. Oprócz ciepłych źródeł, można tam często skorzystać z sauny, a także ze strefy SPA&wellness. Warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić całą ofertę i skorzystać ze wszystkiego, co was zainteresuje - w końcu raz się żyje!

Po całym dniu relaksu na basenach można pozwiedzać nieco okolicę. Spacer po Krupówkach, zakupy, dobra kolacja w lokalnej restauracji, a wieczorem Prosecco w wynajętej chatce i pogaduchy do późnej nocy... Brzmi jak dobry pomysł na babski wyjazd, prawda?

Impreza i zakupy w innym mieście

Jeśli lubicie czasem poimprezować, ale wszystkie kluby w waszym mieście już się znudziły, idealnym rozwiązaniem będzie wycieczka do innego miasta. Kraków, Gdańsk, Poznań, Warszawa - w większości dużych miast oferta klubów jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś, co lubi.

Taki wyjazd nie wymaga od was dużej ilości czasu. Nawet jeśli połączycie go z całodniowymi zakupami to dwudniowy, weekendowy wypad całkowicie wystarczy na realizację wszystkich planów. Wystarczy zarezerwować jakiś nocleg, spakować się rano w samochód, ruszyć na zakupy, a wieczorem na wycieczkę po miejscowych klubach. Szalony imprezowy weekend połączony z zakupami w miłym towarzystwie może okazać się miłą odmianą od codziennej rutyny.

Wspólne zainteresowania wzmacniają przyjaźń

Nie jesteście typem imprezowiczek, a wyjazd do SPA nie jest szczytem waszych marzeń? Żaden problem! Zastanówcie się nad tym, co lubicie wspólnie robić i czego zawsze chciałyście razem spróbować. Może będą to warsztaty robienia na drutach, szkolenie z psiej dietetyki, albo weekendowe lekcje zdrowego gotowania?

W wolnym czasie poszukajcie w Internecie kursów, szkoleń i warsztatów, które mogłyby was zainteresować. Znalazłyście ciekawą ofertę, ale na drugim końcu Polski? To tylko kolejna okazja, by zapakować się w samochód i spędzić razem więcej czasu!

Aktywny weekend

Jeśli jesteście fankami aktywnego trybu życia to nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólny babski weekend spędzić w ten sposób. Miejsce waszego wypoczynku powinnyście wybrać pod kątem tego za jakim rodzajem aktywności przepadacie. Lubicie jazdę konną? Weekend w gospodarstwie agroturystycznym połączony z rajdem w terenie wydaje się być idealnym pomysłem.

Dobrym rozwiązaniem jest także wyjazd w góry, który można połączyć z wycieczką rowerową albo joggingiem w trudnych warunkach. Tego typu aktywności na pewno będą ciekawym urozmaiceniem relacji z przyjaciółkami.

Organizacja wspólnego, babskiego wyjazdu nie jest zbyt skomplikowana. Najtrudniejsze może okazać się znalezienie odpowiedniego terminu, potem wystarczy już tylko ustalić wspólne oczekiwania, znaleźć miejsce, wsiąść w samochód i w drogę!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje