Nowe oblicze pielęgnacji

Sleeping pack - sekret urody Koreanek

W czasie snu nasza skóra ulega regeneracji. Opracowany w Korei "sleeping pack" jest kosmetykiem, który ma wspomagać tę naturalną odbudowę. W Azji, w ciągu kilku lat od pojawienia się na rynku, zdobył ogromną popularność. Czy również w Europie ma szansę odnieść sukces?

Tylko wypoczęta cera jest piękna

W Azji za synonim pięknej cery uważa się cerę wypoczęta, gładką, pozbawioną zmarszczek. Mieszkające na wschodniej półkuli kobiety, codziennie wiele czasu poświęcają na to, by przygotować cerę do snu tak, by w maksymalny sposób wspomóc, zachodzące w nocy naturalne procesy regeneracji.

Jak przyznaje Florence Bernardin, ekspert w dziedzinie trendów kosmetycznych w Azji, pracująca dla marki L’Oréal. Koreanki przywiązują dużo większą wagę do kosmetyków stosowanych na noc, niż Europejki.

Zapewne to właśnie ta priorytetowa rola nocnej pielęgnacji sprawiła, że wiele z kosmetycznych innowacji, które zostały odkryte w Azji w ciągu ostatniej dekady, dokonały się na polu regeneracji cery w trakcie snu.

"Bez tego nie kładę się do łóżka"

Jednym z takich przełomowych odkryć był tzw. sleeping pack. - Produkt, który po polsku najtrafniej można nazwać chyba "całonocnym kremem - maską". I rzeczywiście, kosmetyk łączy w sobie zalety tych dwóch produktów. Sleeping pack ma konsystencję gęstą jak żel, ale jednocześnie tak jak krem jest lekki i nie pozostawia na skórze uczucia "kleistości".

Tak jak krem wchłania się, ale tak jak maseczka pozostawia na skórze cienką warstewkę, która chroni naszą cerę przed nocną utratą wody - wyjaśnia Florence Bernardin. - Ten kosmetyk  pomaga zwalczyć działanie wszelkich czynników, z którymi stykamy się w ciągu dnia, a które negatywnie wpływają na wygląd naszej cery. Chodzi tu przede wszystkim o stres, brak snu, zanieczyszczenia i niewłaściwą dietę.

Produkt ten pojawił się na koreańskim rynku pod koniec lat 2000. Bernardin mówi, że przez te kilka lat, które minęły od jego premiery zdążył zyskać niezwykłą popularność: "W tej chwili jest sprzedawany co 15 sekund i jest jednym z podstawowych kosmetyków kupowanych przez Koreanki".

W 2013 roku Miss Korei zwróciła uwagę na to, jak ważna jest pielęgnacja cery, której dokonujemy przed snem, już po jej oczyszczeniu. Stwierdziła nawet, że sekretem jej urody jest właśnie sleeping pack, bez którego nie kładzie się do łóżka.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy