Reklama

Reklama

Rozwiń firmę

​Znajdź inwestora, pomoże ci wystartować

Pierwszy kontakt z inwestorem może być stresujący. Dlatego podczas spotkania z nim warto zadbać o swój komfort. Pomoże ci to dobrze zaprezentować twój start-up.

Zdobądź informacje o inwestorze, zaplanuj i przećwicz wystąpienie, zbierz informacje o swoim produkcie, jego wartości dla klienta oraz o rynkach, na które możesz z nim wejść. Pamiętaj też, że duże znaczenie ma przekonanie o wartości swojego pomysłu biznesowego.

O swój komfort możesz także zadbać w kwestiach prawnych. Jeżeli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z inwestorem, podpisz z nim przedwstępną umowę, tzw. term sheet. Określicie w niej wstępne warunki planowanej transakcji. Będzie to punkt wyjścia do dalszych negocjacji dotyczących m.in. kwoty inwestycji i wielkości obejmowanych udziałów. Jeżeli nie masz doświadczenia z taką umową, zapoznaj się z wzorem dokumentu przygotowanym przez Fundację Startup Poland. Ten i inne wzory dokumentów ważnych dla start-upów znajdziesz w Otwartym Banku Umów.

Reklama

Pomoc w obu obszarach uzyskasz także dzięki projektom Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Skorzystaj z funduszy unijnych

Wsparcie finansowe, doradztwo, kontakty biznesowe, pomoc we wprowadzeniu nowatorskich produktów na rynek oraz wejścia kapitałowe większych firm. Jeżeli przymierzasz się do założenia start-upu, o takie wsparcie będziesz mogła się starać od początku 2018 r. PFR Ventures, spółka działająca w  ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju jest na ostatniej prostej, by wybrać inwestorów, do których będziesz mogła się zwrócić.

PFR Starter FIZ - to wsparcie funduszy kapitałowych dla firm na najwcześniejszym etapie rozwoju. Dzięki doświadczeniu, kompetencjom i kontaktom, wybrani przez PFR Ventures inwestorzy, pomogą innowacyjnym przedsiębiorcom w starcie. Co dzieje się teraz? Oferty funduszy kapitałowych są oceniane przez specjalistów PFR Ventures, które zamierza do końca IV kw. 2017 r. wybrać fundusze, do których będziesz mogła się zgłosić.

PFR Biznest FIZ - to program inwestycji w firmy na początkowych etapach rozwoju. Formuła oparta jest na działalności niezależnych funduszy inwestycyjnych kontestujących z Aniołami Biznesu. 2 października 2017 zakończył się nabór wniosków składanych przez zainteresowanych inwestorów. Teraz PFR Ventures ocenia złożone oferty. Na początku 2018 r. poznamy zwycięzców, do których będziesz mogła zwrócić się o wsparcie twojego start-upu.

Bieżące informacje możesz śledzić na stronie PFR Ventures.

 

INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy