Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Loki, fale i sprężynki

Włosy kręcone nie jest łatwo okiełznać. Jednak zamiast sięgać po prostownicę, naucz się z nimi odpowiednio postępować. Przedstawiamy sposoby na piękne loki i ich pielęgnację.

Unikaj codziennego mycia. Włosy kręcone muszą być dobrze nawilżone, a szampony, nawet najlepsze, wysuszają je. Dlatego po pierwsze sięgaj po produkty regenerujące, przeznaczone do włosów zniszczonych lub specjalnie stworzone z myślą o kręconych. Po drugie myj włosy co 2, 3 dni.

Odżywiaj przy każdej okazji. Rób to po każdym myciu, a także wtedy, kiedy nie myjesz włosów. Biorąc prysznic, zmocz je i nałóż odżywkę. Możesz też spryskiwać suche włosy olejkami.

Bądź delikatna. Zamiast trzeć mokre włosy ręcznikiem, osusz je starym T-shirtem. Miękki materiał nie zniszczy loków. Następnie przeczesz pasma palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach - nie próbuj rozplątywać ich szczotką! - i, masując głowę, delikatnie unieś je u nasady.

Reklama

Wypróbuj dyfuzor. To najlepszy przyjaciel kręconych włosów. Po odciśnięciu nadmiaru wody, spryskaj je sprejem termoochronnym. Podziel na pasma i każde z nich skręć wokół własnej osi. Na tak powstałe twisty możesz dodatkowo nałożyć produkt do stylizacji, np. krem do loków. Ustaw suszarkę na średnią temperaturę i niskie obroty. Susz włosy partiami, kolejno przykładając dyfuzor do końców pasm i unosząc je do ich nasady.

Bądź bywalczynią salonów. Oczywiście fryzjerskich. Włosy kręcone wymagają zabiegów regeneracyjnych i dobrego cięcia, dzięki któremu będą się dobrze układać. Zaufany fryzjer nauczy cię też, jak zapanować nad lokami w domu.

Łagodzą ostre rysy

Ciężkie fale w stylu lat 30. są eleganckie, ale mogą dodawać lat. Nie służą też okrągłym buziom. Miękkie loki, które wybrała Michelle Pfeiffer (58), wysubtelnią wyostrzające się z wiekiem rysy twarzy.

Efektowne i odmładzające

Naturalne, sięgające ramion sprężynki nie są infantylne, a mają dziewczęcy urok. Dzięki temu odejmują lat. Nie wierzysz? Spójrz na Alicję Majewską (68)!

Nowoczesne i z pazurem

Audrey Tautou (40) udowadnia, że loki nie są zarezerwowane dla grzecznych dziewczynek lub diw disco. Jej fryzura jest efektowna i podkreśla niepokorny charakter aktorki.

Sposób na objętość

Loki, nawet delikatne, sprawiają, że włosy wydają się być bardziej gęste. Nie musisz zakręcać wszystkich. Jak Joanna Brodzik (43) nawiń na lokówkę kilka pasm z przodu.

SHOW 17/2016

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy