Reklama

Reklama

Dynamiczne nawilżanie

Justyna Pokładnik - krem Vichy Aqualia Thermal

Krem otrzymałam w piątek, a więc na jego przetestowanie miałam 5 dni. To może zbyt mało, aby ocenić w pełni jego działanie, jednak pierwsze efekty były widoczne.

Mam skórę suchą, wrażliwą, z Atopowym Zapaleniem Skóry. Szczególnie wrażliwa jest skóra twarzy. W ciągu ostatnich 10 lat przetestowałam już chyba wszystkie dostępne kosmetyki do atopowej i alergicznej skóry (od czasu do czasu testuję nowe firmy czy serie produktów). Spośród wszystkich dostępnych firm kosmetyki tylko czterech spełniają swoją rolę, w tym Vichy.

Nazwa: nazwa sugeruje krem, który mocno nawilża, a jednocześnie odżywia skórę. Nie jest trudna do zapamiętania, co jest istotne - sama porzucałam nieraz kupno kremu z powodu braku możliwości przypomnienia sobie jego dokładnej nazwy, a opis opakowania i właściwości przy zakupach nie pomagał.

Reklama

Opakowanie: Opakowanie skromne, spokojne. Wypisane są najważniejsze informacje w tym ta, na którą od niedawna zwracam szczególną uwagę: bez parabenów. Podoba mi się lusterko na kremie - świetny pomysł! Ze względu na to, iż mam skórę bardzo suchą, krem często noszę w torebce i stosuję "w drodze", np., w samolocie. Nie mam zwyczaju noszenia ze sobą lusterka, bo często je psuję, więc do z kremu bardzo się przyda. Może warto byłoby włożyć do kremu krótki (!) opis właściwości kremu wydrukowany większą czcionką - sama mam sporą wadę wzroku i odczytywanie malutkich napisów na kremie czasami sprawia kłopot. Lubię na spokojnie sama zapoznawać się z kremami np. w aptece SuperPharm i nie lubię za każdym razem pytać farmaceuty o zdanie - ciągle jeszcze nie wszyscy farmaceuci wiedzą, czym jest Atopowe Zapalenie Skóry i doradzają mi "na siłę" kiepskie kremy.

Zapach: jest zapach i to ładny! To niezbyt częste w kremach przeznaczonych do skóry wrażliwej, miły wyjątek. Nie stanowi to może najważniejszej cechy kremu, jednak osoby z alergiami, które muszą stosować specjalne kosmetyki, często bezzapachowe, wiedzą, jakie to przyjemne, gdy krem pachnie.

Konsystencja: Lekka, ale nie za bardzo wodnista - bardzo rozwodniona konsystencja mnie zazwyczaj zniechęca - zazwyczaj oznacza, że będę musiała korzystać z kremu kilka razy na dzień, a tego nie lubię. Oczekuję, że krem nawilży skórę przynajmniej na 8h.Konsystencja umożliwia nakładanie niewielkiej ilości kremu - krem jest bardzo wydajny.

Właściwości: Krem nie jest bardzo tłusty i ciężki, skóra się po nim nie świeci. Konsystencja sprawia również, że nie trzeba  nakładać dużej ilości kremu. Dosyć szybko się wchłania i umożliwia szybkie nałożenie podkładu i zrobienie makijażu. Skóra jest nawilżona, miła w dotyku, wygląda świeżo. Przy pierwszym nałożeniu nowego kremu zwykle pojawia się reakcja alergiczna - nawet jeśli krem jest przeznaczony do skóry atopowej i alergicznej. Muszę wtedy czekać nawet 3 tygodnie, aż uczulenie zniknie i mogę ponownie nałożyć krem - przy drugiej próbie zazwyczaj nie ma problemów. Tym razem było inaczej (na szczęście dla testu - gdybym dostała uczulenia, musiałabym wycofać się z testowania kremu.). Skóra przyjęła krem bardzo dobrze. Podczas pracy w domy czy biurze cały dzień czułam się komfortowo i nie musiałam nakładać dodatkowych warstw. Nieco inaczej było w warunkach bardziej ekstremalnych: w czasie przemieszczania się z klimatyzowanego auta na gorące powietrze i znowu do klimatyzowanego pomieszczenia, a potem z samolotu do samolotu, ponownie na dwór i do auta - częste zmiany "klimatu" i czystości powietrza powodowały, iż po kilku godzinach musiałam nałożyć ponownie krem, gdyż skóra była lekko ściągnięta. Dzięki lusterku nie było z tym problemu. Skóra szybko się regenerowała, znikało uczucie suchości oraz charakterystyczne dla suchej skóry "zmarszczki", które w niezliczonej ilości pojawiają się np. przy uśmiechu. Myślę jednak, że przy dłuższym stosowaniu stan skóry się jeszcze poprawi i problem suchej skóry zniknie nawet w samolocie. Krem szybko regenerował skórę - szybka regeneracja jest dla mnie ważna - w pracy mój wygląd odgrywa bardzo istotną rolę, plamy czy łuszcząca się skóra nie wchodzą w grę. W przypadku tego kremu nie miałam problemów z suchymi czerwonymi plamami, swędzeniem skóry ani łuszczeniem się skóry - to duży plus i rzadkość w przypadku mojej skóry. Gdyby się pojawiły natychmiast zrezygnowałabym z testowania kremu, na szczęście krem sprawdza się bardzo dobrze.

Produkty Vichy stosuję od lat, chętnie będę kupować również ten krem. Wart jest swojej ceny! Chętnie sprawdzę jego działanie zimą.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy