Reklama

Reklama

Gęste włosy na wyciągnięcie ręki

Poznaj DERCOS NEOGENIC

Vichy DERCOS NEOGENIC to nowoczesna kuracja stymulująca wzrost nowych włosów z cząsteczką Stemoxydine 5% Badania dowodzą, że stosowanie kuracji zwiększa o 1700 liczbę nowych włosów*, co potwierdza aż 97% osób w Polsce**

* Badanie kliniczne w porównaniu z placebo na grupie 101 pacjentów - przeciętna liczba nowych włosów dla pacjentów z problemem łysienia.

** Badania konsumenckie na próbie n=150 osób, które przeszły pełną kurację, zarejestrowanych na stronie www.vichy.pl.

Marketing House na zlecenie Vichy, 2014.

Fazy życia włosów

1. FAZA WZROSTU (ANAGEN)

Włos rośnie ok. 0,3 mm/dziennie. Faza ta ma różną długość w zależności od mieszka: od roku do 10 lat (średnio 3-4 lata).

2. FAZA PRZEJŚCIOWA (KATAGEN)

Reklama

Mieszek włosa zaprzestaje syntezy komórkowej. Komórki najgłębiej położonej części włosa obumierają, podstawa łodygi włosa przybiera kształt maczugowaty, a cały mieszek kurczy się w kierunku powierzchni skóry głowy. To krótka faza, która trwa od 2 do 3 tygodni.

3. FAZA ODPOCZYNKU (TELOGEN)

Podczas tych 3 miesięcy włos pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym o kształcie maczugi. Pod koniec tej fazy wypada i następuje okres uśpienia, trwający od 2 do 12 miesięcy.

Pomiędzy dwoma cyklami cebulka przechodzi fazę uśpienia. W tym podobnym do hibernacji stanie, zawiesza swoją aktywność i pozostaje pusta. Komórki macierzyste nie pobudzają wzrostu nowych włosów.

Im dłużej trwa ten etap, tym bardziej wzrasta liczba pustych cebulek, włosy stają się przerzedzone, a tym samym skóra głowy bardziej widoczna.

Jest na to sposób...

Zadaniem DERCOS NEOGENIC jest pobudzanie wzrostu nowych włosów w miejscu tychże uśpionych, pustych cebulek.

Dział Badań Grupy L’Oreal proponuje rozwiązanie w postaci roztworu unikalnego składnika Stemoxydine 5% - jest to pierwsza molekuła, która sprzyja optymalnemu funkcjonowaniu komórek macierzystych wytwarzających nowy włos.

Cząsteczka ta skraca fazę uśpienia, aby zwiększyć gęstość włosów poprzez utrzymanie komórek macierzystych w środowisku hipoksji, czyli niskiej zawartości tlenu, która ułatwia im prawidłowe funkcjonowanie.

W rezultacie cebulki włosów są aktywowane, a włosy stają się gęstsze.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Badanie kliniczne potwierdziło skuteczność 5% roztworu Stemoxydine. Przeprowadzono je w grupie 101 osób z objawami łysienia w szpitalu Saint Louis, pod kontrolą dermatologa dr Pascala Reygagne’a. Roztwór Stemoxydine stosowany był codziennie przez 3 miesiące.

Po 3 miesiącach kuracji ze Stemoxydine obudzonych zostało o jedną trzecią więcej mieszków włosowych w porównaniu z placebo.

Liczba: 101 ochotników płci męskiej w wieku od 18 do 55 lat (średnia wieku 39 lat)

Kryteria włączenia: widoczne objawy wypadania włosów
Badanie randomizowane, metoda: podwójna ślepa próba (roztwór 5% Stemoxydine wobec placebo)

Pacjenci aplikowali jedną ampułkę (6 ml) kuracji dziennie rano lub wieczorem przez okres 3 miesięcy. Produkt nanosili na całą powierzchnię skóry głowy u nasady włosów,szczególnie na obszary łysiejące. Bez spłukiwania.

W rezultacie odnotowano wzrost gęstości włosów vs placebo = 1700 nowych włosów w 90 dni. Pacjenci biorący udział w badaniu dostrzegli znaczne zwiększenie objętości i gęstości włosów oraz podkreślali, że stylizacja włosów stała się łatwiejsza.

Wniosek: Po 3 miesiącach kuracji ze Stemoxydine obudzonych zostało o jedną trzecią więcej mieszków włosowych w porównaniu z placebo.

materiały promocyjne