Reklama

Reklama

Nowe oblicze pielęgnacji

Jak prawidłowo nakładać krem

Aplikacja kremów do twarzy wydaje się być czynnością łatwą i przyjemną, ale czy zawsze jest skuteczna? Istotna jest nie tylko jakość zakupionego produktu, ale również, to w jaki sposób zostanie on rozprowadzony na skórze. Sprawdź, czy dotychczas robiłaś to prawidłowo.

Wklepywanie kremu, to jednocześnie masaż, który wykonywany systematycznie może zahamować proces starzenia się skóry i występowanie zmarszczek.

Nie każda ulotka dołączona do kremu udziela wskazówek jak najlepiej nałożyć go na skórę. Istnieje kilka reguł, o których warto pamiętać i stosować się do nich przy każdej aplikacji kosmetyku.

1. Przed nałożeniem kremu dokładnie oczyść skórę twarzy z wszelkich kosmetyków. Najlepiej w dwóch fazach: płynem micelarnym, a później tonikiem. Kilka razy w miesiącu warto zrobić peeling twarzy, aby aktywne składniki kremów wnikały w głębsze warstwy skóry. Krem na noc dobrze jest stosować po kąpieli, ponieważ ciepła para otwiera pory i naczynia krwionośne, co ułatwia jego wchłanianie.

Reklama

2. Wcieraj krem od brody w kierunku czoła oraz od zewnętrznej strony twarzy do wewnątrz, nigdy odwrotnie. Kierunek ruchów naszych dłoni jest niezwykle ważny, ponieważ wklepując krem w wyjaśniony powyżej sposób, pobudzamy krążenie limfatyczne i zapobiegamy "opadaniu" skóry, która łatwo poddaje się grawitacji. Koliste ruchy od brody w kierunku czoła sprawią, że skóra dłużej będzie sprężysta i nie będziesz musiała obawiać się powstać tzw. "zmarszczek grawitacyjnych".

3. Nakładaj krem opuszkami palców, możesz aplikować go punktowo, bezpośrednio na skórę twarzy, a następnie wetrzeć lub rozetrzeć na palcach i później wmasować w skórę. Wmasowywanie kremu zaczynamy od policzków, kierujemy się od brody ku górze w stronę kości policzkowych. Następnie przechodzimy do czoła, w tej części twarzy wykonujemy ruchy zygzakowate w poprzek czoła od strefy miedzy brwiami aż do skroni. Zabieg ten przeciwdziała powstawaniu poprzecznych zmarszczek mimicznych.

Kiedy zakończymy kremowanie czoła, przechodzimy niżej do strefy ust. Tutaj wykonujemy ruchy koliste. Zaczynami od górnej wargi i obrysowujemy wokół ust i brody coś na kształt serca. Najbardziej delikatny obszar oczu zostawiamy na koniec. Wcieranie kremu i masaż zaczynamy od zewnętrznych kącików oczu do wewnętrznych, zataczamy krąg przez łuk brwiowy i wracamy do zewnętrznych kącików.

Nie zapominaj o szyi i dekolcie, krem na te partie ciała nakładamy punktowo podobnie jak w przypadku twarzy, następnie zataczając duże kręgi wmasowujemy krem w skórę. Tutaj także obowiązuje zasada od dołu do góry, zapewni to dobry przepływ limfy i zdrowy wygląd skóry. Dodatkowo warto pamiętać, że krem aplikujemy na skórę od obojczyków ku żuchwie i podbródkowi, czyli dokładnie tak jak w przypadku twarzy od zewnętrznych partii ciała (ramion) do wewnątrz. Aby masaż był efektywniejszy możesz również delikatnie "oklepać" skórę opuszkami palców.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy