Reklama

Reklama

Odkryj w sobie piękno

Ile naprawdę masz lat?

Mam 18 lat. Skończone - mawiała pewna staruszka zaśmiewając się całymi latami ze swojego żartu. Nigdy nie czuła się - i nie wyglądała - na swój wiek. A ty jak się czujesz: starsza, młodsza czy w tym wieku, w jakim w rzeczywistości jesteś?

Zadaliśmy naszym użytkowniczkom kilka pytań na temat wieku i ich podejścia do zbiegów odmładzających.

Zdecydowana większość kobiet, które wzięły udział w naszym badaniu, przyznaje, że nie wstydzi się swojej metryki. Gdy ktoś zada im pytanie, w jakim są wieku, odpowiadają zgodnie z prawdą. Tak twierdzi około 84 proc. badanych. Co 20 użytkowniczka odejmuje sobie kilka lat. 10 proc. zdecydowanie nie podoba się takie pytanie i twierdzi, że kobiet o wiek się nie pyta, a 1 proc. badanych wręcz obraża się, gdy padnie takie pytanie.

Reklama

Na pytanie: "Czy poddałabyś się zabiegom odmładzającym"  około 73 proc. kobiet zdecydowanie odpowiada, że kosmetycznym tak, natomiast chirurgicznym nie. 2 proc. już się takim zabiegom poddała, a 9 proc. jest zdecydowanych zrobić wszystko, żeby młodość jak najdłużej zatrzymać.

Aż 70 proc. kobiet czuje się młodziej, niż wskazuje na to metryka i 30 proc. myśli o tym, że dobrze wyglądają, gdy patrzą w lustro. 43 proc. uśmiecha się po prostu do siebie. Niestety co 10 z nas uważa, że czuje się starzej niż naprawdę ma lat, a 18 proc., gdy patrzy w lustro myśli swoich zmarszczkach.

56 proc. kobiet nie określa wieku, po którym życie się zaczyna. Uważają, że to wszystko zależy od okoliczności, a nie wieku.

Zdecydowanie największą grupę w naszej ankiecie stanowiły kobiety w wieku 46-55 lat. Na kolejnym miejscu była grupa 36-45, a potem 26-25. Niewielki odsetek w badaniu stanowiły kobiety poniżej 25 lat.


Styl.pl

Reklama