Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Dla kogo jaki dekolt

Krótka szyja, duży biust, a może wąskie ramiona? Analizujemy, który dekolt najbardziej pasuje do twojej sylwetki.

Duży biust

Jeśli masz kobiece kształty, potrzebujesz luźnej bluzki, która w żadnym miejscu nie będzie przylegać do piersi, oraz dekoltu w kształcie litery V. On nie tylko wysmukli biust ale też wydłuży szyję. Góra o fasonie folkowej koszuli spełnia te wymagania. To świetny wybór również dla pań w rozmiarze XL. Dłuższa, idealna do rurek i dzwonów, krótsza do boyfriendów i do spodni o kroju marchewek.

Długa szyja, owalna twarz

Bluzki z krótką, przylegającą do szyi stójką, są obecnie bardzo na topie. Ale nie każdy powinien je nosić. Ten rodzaj dekoltu skraca i pogrubia szyję, a także optycznie powiększa duży biust i uwydatnia kwadratowy kształt twarzy. Tak naprawdę dobrze w nim prezentują się tylko kobiety o długiej, smukłej szyi oraz szczupłej, pociągłej buzi. Jeśli masz inny typ urody, bezpieczniej będzie wybrać model z luźniejszym wykończeniem na górze.

Reklama

Wąskie ramiona

Łódka to bardzo dziewczęcy i pełen wdzięku dekolt. Idealny dla kobiet, pragnących poszerzyć ramiona i uwydatnić mały biust, np. dla gruszek. Minus: niekiedy może skracać szyję.

Krótka szyja

Dekolt typu caro (kwadratowy) nie należy do popularnych. Szkoda, bo świetnie wysmukla duży biust i krótką szyję. Niestety, może poszerzyć ramiona.

Mały biust

Dekolt okrągły, podkoszulkowy należy do najbardziej popularnych. W zależności od rodzaju tkaniny i fasonu bluzki może nadawać się nawet na wielkie wyjście. Jest idealny dla kobiet, które mają mały biust, pod warunkiem, że wybiorą luźniejszy model. W wersji dopasowanej ten typ dekoltu sprawdzi się tylko przy idealnym, średniej wielkości biuście.

SHOW 3/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama