Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Krótkie cięcie

Myślisz, że nie ma wygodniejszej fryzury niż kucyk? To znaczy, że nigdy nie miałaś krótkich włosów! Wbrew pozorom dają one mnóstwo możliwości stylizacyjnych i służą każdej z nas. Trzeba tylko dobrze dobrać cięcie.

Dla kogo?

Styl chłopczycy najlepiej pasuje do kobiet o twarzach owalnych. Jeśli twoja buzia jest okrąglejsza, zadbaj, aby pasma z przodu były nieco dłuższe - to wysmukli twarz. Bardzo krótkie cięcie nie sprawdzi się przy włosach kręconych. Loki będą prezentować się bardzo efektownie we fryzurze typu bob. Jesteś nieco ekstrawagancka? Możesz zdecydować się na podgolenie boków lub tyłu głowy, a nawet na asymetryczne cięcie.

Jak pielęgnować?

Obcięcie włosów nie sprawi, że staną się grubsze i mocniejsze. Oczywiście pozbycie się zniszczonych końców spowoduje, że fryzura zyska zdrowszy wygląd, ale aby zregenerować włosy, należy odpowiednio je pielęgnować. Produkty dobieraj do typu włosów. Krótkie włosy nie wymagają stosowania maseczek, wystarczą im odżywki, które nie obciążą fryzury. Aby włosy były mocniejsze, dbaj też o skórę głowy.

Reklama

Jak stylizować?

Możliwości masz sporo: od looku "out of bed" po eleganckie, dopracowane uczesania. Krótkie włosy szybko schną, więc na stylizację nie stracisz dużo czasu. Obok przedstawiamy kilka propozycji na fryzury z krótkich włosów.

Dodaje objętości

Magda Mołek (39) ma delikatne cienkie włosy. Dlatego krótka zmierzwiona fryzura jest tu bardzo trafiona - włosy wyglądają na dużo gęściejsze.

Nadaje charakter

Dzięki zaczesaniu włosów na bok bez wyraźnego przedziałka Małgorzata Pieńkowska (50) wygląda bardziej zadziornie i sexy. Jej fryzura nie jest nudna ani banalna. Lekki chaos jest jak najbardziej pożądany.

Odejmuje lat

Helen Mirren (70) zdecydowała się na krótkiego boba. I słusznie! Przy tak drobnej twarzy długie włosy wyglądałyby cieżko i przytłaczająco. Nie bez znaczenia jest też stylizacja. Dzięki temu, że fryzura jest lekka i naturalna, aktorka wygląda na o wiele młodszą.

SHOW 22/2015

Show
Dowiedz się więcej na temat: fryzury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje